R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Uus sillakaar ulatub üle Emajõe

Jaan Olmaru
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Ihaste silla kahest poolest on saanud üks tervik ning rippraketise mehhanism võetakse lähipäevil maha. Silla keskosa viimane viiemeetrine tekiplaat valati neli päeva tagasi.
Ihaste silla kahest poolest on saanud üks tervik ning rippraketise mehhanism võetakse lähipäevil maha. Silla keskosa viimane viiemeetrine tekiplaat valati neli päeva tagasi. Foto: Margus Ansu

Baltikumis esimest korda kasutatud rippraketise tehnoloogiaga valatud Ihaste silla kaks poolt said möödunud reedel Emajõe kohal lõplikult kokku, kui kahe sillapoole vahele valati viimane ühendav tekiplaat.

Tähelepanuväärset sündmust meenutas eile lõunal raudvarda külge seotud pajuvitstest punutud pärg. Omanikujärelevalve esindaja Arno Huigi sõnul polnud kahe sillapoole teineteisega kokkuajamine keeruline. «Seda, et otsad õigesti läheneks, jälgiti geodeetide abiga iga uue jupi valamisel,» ütles ta.

«Üldiselt oleme rahul. Kõrvalekallet ei olnud üldse, aga väike kõrgusevahe tekkis. Kuid see oli nii tühine, paar sentimeetrit,» sõnas Huik. Ta märkis, et sellistel suurtel betoonitöödel sõltub palju temperatuurist.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles