L, 23.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Totaalne boikott – võimatu, üksikud keelud – mõttetud

Peep Pahv
, sporditoimetuse juhataja
Facebook
Comments
FIBA logo.
FIBA logo. Foto: SCANPIX

Eesti Autospordiliidu president Ari Vatanen ütles nädala alguses, et Sotši vormel-1 etapp tuleks seoses Venemaa osalemisega Ukraina sündmustes ära jätta. Hea kolleeg Priit Pullerits kirjutas mõne päeva eest, et Venemaalt tuleks ära võtta 2018. aasta jalgpalli MM-finaalturniiri korraldamine ning näiteks jäähoki MMil peaksid teiste riikide koondised loobuma Venemaa vastu mängimisest. Peamiselt jalgpalli MMi Venemaal korraldamise vastu on üle maailma sõna võtnud paljud poliitikud.

Üksikutele sündmustele keskendumine oleks siiski totralt populistlik samm ega kannaks endas ei õiget ega selget sõnumit. Seega on kaks varianti: kas katkestada Venemaaga absoluutselt kõik spordisidemed – loogilise jätkuna peaks sellele järgnema ka kultuuriinimesed – või jätta sellised valdkonnad sanktsioonidest priiks. Vahepealset teed ei ole, ainult ühe või kahe spordiala piiramine oleks mõttetult ebaloogiline ja ka ebaõiglane, sest miks peaksid näiteks jalgpallurid rohkem kannatama kui jalgratturid?

Omaette küsimus on see, kas tänapäeva spordis on täielik boikott üldse võimalik? Teoreetiliselt muidugi on, kuid praktikas on see ülikeeruline. Spordist on juba ammu saanud tööstusharu, kus erinevatest riikidest pärit inimesed omavahel tihedalt põimunud.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles