E, 5.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Estlinki töö ei taastu enne järgmist nädalat

Aivar Õepa
Facebook Twitter
Comments
EstLink 2 on endiselt rivist väljas.
EstLink 2 on endiselt rivist väljas. Foto: Sergei Stepanov

Elering teatas börsile, et Estlink 2 ei hakka tõenäoliselt tööle enne 39. nädalat ehk 22. septembrit ning Estlink 1 kohta antakse uut infot 14. septembril.

See seis on parim näide olukorrast, kui meil Estlink-ühendusi kasutada poleks, kommenteeris võrguettevõtte Elering esindaja Ain Köster Eesti ja Soome vaheliste ühenduskaablite rikete tõttu järsult tõusnud elektri hinda.

«Ükski tehniline süsteem pole rikete eest kaitstud. Rikkeid pole võimalik sajaprotsendiliselt välistada,» ütles Köster. «Lätis ja Leedus on elektri börsihind reeglina olnud märksa kõrgem võrreldes Soome ja Eestiga. Tänane  seis on parim näide olukorrast, kui meil Estlink-ühendusi kasutada poleks. Eesti ja teiste Balti riikide hind oleks ühendusteta ligi 30 eurot MWh kõrgem igal tunnil. See näitab, et Balti riikides on elektri tootmishinnad oluliselt kõrgemad võrreldes Põhjamaadega.»

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles