N, 8.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Estlink 2 hakkas taas tööle

Aivar Õepa
Facebook Twitter
Comments
Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi ja keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus (RE) avasid Eesti ja Soome teise elektriühenduse Estlink 2 Püssi konverterjaamas tänavu 6. märtsil.
Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi ja keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus (RE) avasid Eesti ja Soome teise elektriühenduse Estlink 2 Püssi konverterjaamas tänavu 6. märtsil. Foto: Sergei Stepanov

Pühapäeva hommikul taastati Eesti ja Soome vahel elektriühendus Estlink 2, mis tähendab Eestile odavamat elektrit. Samas pole võrguettevõtte Elering hinnangul kõrvaldatud rikke algpõhjust ning uue katkestuse ärahoidmiseks tuleks välja vahetada mõlemad senised rikked põhjustanud maakaabli tagasivooluahela jätkumuhvid. Enne seda tööd on vaja aga taastada EstLink 1 töö.

Eesti ja Soome vaheliste Estlinki kaablite üheaegne töökatkestus on ebanormaalne ja vastuvõetamatu, nentis võrguettevõtte Elering juht Taavi Veskimägi, tõrjudes väidet, et Elering tegutseb riigile kuuluva elektritootja Eesti Energia huvides.

Aasta alguses tööle pandud ühendusel Estlink 2 on endiselt ehitaja Rootsi Nexansi garantii. «Me ei saa ega tohi seal ise midagi remontida, sest siis kaotame garantii,» ütles Veskimägi.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles