N, 30.11.2023

Tervishoiutöötajate palgatülisse sekkub lepitaja

Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eile jätkunud kollektiivlepingu läbirääkimistel tervishoiutöötajad ja tööandjad kokkuleppele ei jõudnud, nüüd pöördutakse riikliku lepitaja poole.

Läbirääkimistel osalenud arstide liit, tervishoiutöötajate kutseliit ja õdede liit teatasid pärast kõnelusi, et tööandjad lähtuvad haigekassa eelarve projektist ning kõik töötajate ettepanekud tasustada rohkem ületunde, samuti öösiti ja puhkepäevadel tehtavat tööd lükati tagasi, põhjendades seda rahapuudusega.

«Kahe aasta eest sõlmitud koormuste vähendamise kokkulepe pole seni realiseerunud ja pakutud töötasu, kus näiteks õdede palk oleks pärast «suurt tõusu» 74 protsenti Eesti keskmisest palgast, on selgelt ebapiisav, et tagada raviasutustes vajalik personal,» seisab kutseliitude pressiteates. Kutseliidud viitavad haigekassa jaotamata kasumile 147 miljonit eurot, mille varal saaks tervishoiutöötajatele vastu tulla.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles