R, 3.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Anto Raukas: mitte kas, vaid kuidas?

Anto Raukas
, akadeemik
Anto Raukas: mitte kas, vaid kuidas?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Anto Raukas.
Anto Raukas. Foto: PP

Maaleht avas väga vajaliku debati pealkirja all «Uute kaitsealade loomise poolt ja vastu». Keskkonnaregistri andmetel oli Eestis tänavu 24. augustil 147 looduskaitseala kogupindalaga 3144 ruutkilomeetrit ja 179 maastikukaitseala kogupindalaga 2317 ruutkilomeetrit. Lähiajal kavatsetakse juurde luua 26 kaitseala kogupindalaga 477 ruutkilomeetrit. Inimesed ei kujuta ettegi, kui kalliks läheb looduskaitsealade loomine ja hooldamine.

Näiteks Peipsiääre looduskaitseala loomiseks on kavandatud 80 000 eurot. Isegi minisuurusega Kostivere kaitseala hooldamiseks kulub aastas ligikaudu 15 000 eurot. Kui palju rahva raha kuluks ebavajaliku Nabala hiidkaitseala loomiseks, selle looduses tähistamiseks ja hoolduseks igal aastal?

Keskkonnaministeerium kinnitas, et loodusrikkusi tuleb tingimusteta kaitsta. Samas on defineerimata jäänud loodusrikkuse mõiste. Eesti loodus on sedavõrd huvitav ja mitmekesine, et kaitsta võiks kõike. Kas teeme seda kogu Eesti looduskaitsealaks kuulutamise teel või kuidagi teistmoodi?

Märksõnad
Tagasi üles