Sisukord
Tarbija
Postimees
07.04.2020
Välistööjõu kärpimise plaan räsib peale põllumajanduse ehitust ja tööstust (20) Eesti Viirusanalüüsid jätavad küsimused õhku Eesti lühiuudised Mask võib anda võltsi turvatunde Lahutatud vanemad jäävad eriolukorras laste jagamisel hätta Koroonahirm kiirendas postiringi tunni võrra Majandus Töötuid tuleb esialgu juurde tasapisi Töötasu hüvitisele joosti tormi Majanduse lühiuudised Tallinki uue laeva ehituse algust tähistati videopeoga Autotööstust ähvardab ajaloo suurim kriis Välismaa ELi tööhõiverahastu Eestit esialgu ei huvita Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE. Serbia valitsus võitleb viiruse asemel ajakirjanikega Koroonaviirus sundis Boris Johnsoni haiglavoodisse Arvamus Juhtkiri: maskid ja testid Aimar Altosaar: solidaarsuspuudest Veikko Maripuu: kelle häda on suurem? Ove Sander: kitsa ringi matused eriolukorras järgivad piiranguid Andres Herkel: ärge loovutage kontrolli Kultuur Tühjuse poeesia 2: Veronika Kivisilla (1) Uus rakendus lubab revolutsiooni videovaatamises ARVUSTUS. Moraalsed värdjad nunnuäris Sport Janar Talts: köögipoolt korras hoida on palju raskem kui mängida ERRi spordiboss Rivo Saarna: erameedia tegi olümpiaõigusi omandades vea Tervis Psühholoogiliselt pingeline eriolukord rõhub vaimsele tervisele Tervise lühiuudised Tartu Ärajäetud reiside eest raha tagasi saamises valitseb segadus Artur Kuusi karikatuur: kuidas lapsed lasteaeda saata. Linn lükkab investeeringuid edasi, palkade kallale veel ei lähe Päästjaile teevad muret kulupõlengud ja rahvakogunemised Marju Lauristin nihutas ja nihutab piire ühiskonnas ja inimestes, aga pani tudengi ka punastama Tartu Agro läks 1,2 miljoni euro pärast kohtusse Eesliinil patrullpolitseinik Timo Reinthal arvestab võimalusega, et võib nakatuda Meelelahutus Koomiks Sudoku
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Seakasvataja tõmbab tegevust koomale

3 min lugemist
Tartu väikeloomakliiniku Fik loomaarst Tarmo Tähnas soovitas neil, kes peavad kodus lemmikloomana siga, hoiduda praegusel ajal looduses, eriti metsas käimast. «Kui inimene on metsas käinud, siis peaks enne oma sea juurde minekut kindlasti vahetama jalanõud ja rõivad, samuti tuleks end enne pesta,» lisas ta. Kodusele seale ei tohiks anda ka tundmatut päritolu sööta. FOTO: Pm

Eelmise töönädala lõpuks oli Eestist leitud juba teise sigade Aafrika katku nakatunud metssea laip. Seni veel on nii suurtest kui väikestest sigalatest see haigus mööda käinud, aga seakasvatajad vaatavad murega, kuidas sigu kiiresti tappev ja taudileviku vältimiseks kogu seakarja kohustuslikku hävitamist kaasa toov viirus lähemale hiilib.

Tellijale

Põlvamaa seakasvataja Liia Heering, keda Maaelu Edendaja lugeja ehk kevadest mäletab, on juba mõnda aega juurelnud, kas võtta uusi põrsaid või tulebki seakasvatusele nüüd lõpp. Kevadel oli tema laudas ruigamas viis siga, nüüd on kolm.

«Praegu mõtlesin ühe suure maha võtta ja purki panna, siis on ta juba kindlas kohas,» sõnas Heering. «Ma ei tahaks seapidamist lõpetada, ise mõtlesin, et riskin veel, ostan paar põrsast, aga pole julgenud.»

06.04.2020 07.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto