Sisukord
Eesti
Postimees
09.07.2020
Epidemioloogide seitse lugu. Kergenduspisarad, surmahirm ja tänusõnad Eesti Tallinn valmistub hüppeks Kaja Kallas: maksumaksjad peavad valitsuse rumalad otsused kinni maksma (6) Eesti lühiuudised Tark masin püüab Admiraliteedi basseinis mereprügi Majandus DHL premeerib kõiki töötajaid Tööturg sai elu sisse, aga kriis pole läbi TransferWise’i aktsionärid müüvad taas aktsiaid Välismaa Sakslased lubavad tüürida ELi solidaarsuse kursil (1) Venemaa süüdistab endist ajakirjanikku Tšehhi heaks luuramises (1) Välismaa lühiuudised ÜLEVAADE: Mida arvavad Eesti eurosaadikud Merkeli tänasest kõnest? (5) Arvamus Juhtkiri: edaspidi jagatakse raha ja inimesi teisiti (2) Evelyn Kaldoja: hingetõmbeaeg, mitte võit (8) Aija Sakova: sisemine «aga» takistab inimese kuulamisvõimet Karin Paulus: Pätsi pea ongi peamine (9) Martin Mölder: kooseluseaduse vari (11) Kadri Simson: uued tuuled Euroopa energeetikas Andreas Kaju: orjuse vastu rajatud vabariik (8) Kultuur Matus Eesti moodi (1) Maffiakuninga piinad Sport Kontaveit tõi Tondi saali täismaja Eesti rattur tõusis nelja aastaga ei kellestki maailma eliiti (2) Spordi lühiuudised Tõeliste kümnevõistlejate sekka murdnud Tšernjavski: võlts oleks öelda, et jäi varu Maa Elu Kümneid tonne maasikaid jääb põllule mädanema (7) Suve alguse ilm soosis turbatootjaid Mida valitsus lubas, mida piiras? Köögiviljaturvast müüakse viimase kümnendi parimas tempos Võrumaa taludest leiab kelgukoeri, suitsusaunu ja toredat pererahvast Parimad nipid maasikate tervislikuks säilitamiseks Mee värvus sõltub miljonist pisiasjast Angervaks on niitude kuninganna Kesksuvi sobib seemnete külvamiseks Kunagisest jõukast Harjumaa karjakasvatustalust sai talurestoran Meelelahutus Koomiks Sudoku

Antsla tulevärgitehas saab kaela väärteomenetluse

3 min lugemist
Antsla söödatehases süttisid õlimahutid. Tänavu 1. septembril oli põleng Antsla tehases, kus valmistati toiduõli jääkidest loomasööta. Häirekeskus sai kell 11.04 teate, et Antslas Tööstuse tänaval asuva tehase platsil on tulekahju. Päästjad selgitasid välja, et ümberpumpamise käigus oli tekkinud leke ning süttinud umbes 10 tonni maha voolanud õli. Tulekahjus kuumenesid õlimahutid ning paar mahutit lõhkes plahvatusega. Tuli levis läheduses olevasse tööstushoonesse ning õlimahutitele. Lõplikult piirati tule levik umbes poolteist tundi pärast päästetööde algust vahuga. Inimesed õnnetuses viga ei saanud. FOTO: Jassu Hertsmann

Plahvatanud ja süttinud Antsla rapsiõli töötlemise tehases ei järgitud tehnilise järelevalve ameti (TJA) hinnangul elektriohutusnõudeid. TJA peadirektori asetäitja Kaur Kajak ütles, et amet alustab tehase plahvatuse ja põlengu uurimise esialgsete tulemuste põhjal tõenäoliselt väärteomenetlust.

Tellijale Tellijale

Kui Taisto-Taimo Kängsepale kuuluv firma BioOil oleks hoidnud endises ait-kuivatis ja selle ümbruses ohtlikke kemikaale, siis olnuks ka nõuded palju karmimad, ent paraku pole rapsiõli ohtlik kemikaal, mis siis, et plahvatas muljetavaldavalt ja tünnid lendasid. «Meil ei ole üldiselt muresid ohtlike ainetega tegelevate suurettevõtetega, sest need on mitmekordse riikliku järelevalve all ja ettevõtte enda vastutus ning vastutuskindlustus on lihtsalt väga suur,» lausus Kajak.

Väiksemate tootjate kontrollimise põhiraskus jääb aga kohalikele omavalitsustele, kes ei pruugi teadmiste puudulikkusest oma tööga hakkama saada või jätavad selle teadlikult tegemata – kuidas sa ikka kontrollid, kui firmaomanik on vallas tähtis nina? Ja ometi toimus samas BioOili tehases üheksa aastat varem plahvatus, milles sai surma inimene.

08.07.2020 09.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto