Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Linnapildist kaob veel tondilosse

Kõige suurem lammutamisele minev hoone, punakotkaste U-kujuline lennukite remondihall asub Roosi tänaval. FOTO: Kristjan Teedema

Punakotkad lahkusid Raadi sõjalennuväljalt paarkümmend aastat tagasi, neist maha jäänud akende-usteta hooneid on aga ikka veel nii Tartu kesklinna lähedal kui veidi kaugemal. Aasta pärast on pilt parem, aga ka siis pole plats veel päris puhas.

Tellijale Tellijale

Tartu linnavalitsus saatis volikogule eelnõu, millega küsitakse luba korraldada riigihange üheksa endise sõjaväehoone lammutaja leidmiseks. Neist tondilossidest on kadumisele määratud nii Puiestee tänava ääres iga päev silma riivav väike väravahoone kui ka silma alt välja jäävaid suuremaid ja väiksemaid väga lagunenud hooneid.

Kõige suurem lammutamisele minev tondiloss, nõukogude sõjalennuvälja lennukite remondihall asub Roosi tänaval muinsuskaitse all olevate vanade angaaride taga. «See on kõige suurem lammutatav hoone üldse,» ütles Tartu linnavalitsuse linnavarade osakonna majandamisteenistuse vanem-spetsialist Marje Kibal.

24.09.2021 25.09.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto