Sisukord
AK
Tänane leht
26.10.2020
EESLIINIL ⟩ Tallinnast Mägi-Karabahhi suundunud armeenlane: «Ma oskan kasutada üheksat relva» (23) Eesti Kross: kuritegeliku pakti tühistamine peaks laienema ka baltisakslastele (30) Riigikogu peab arutama homoabielu seadustamist (37) Saaremaa surmasohver kihutas juba Kuressaares Eesti lühiuudised Läti politsei tabas Lasnamäe tapmises kahtlustatava mehe Ametnikud vilistasid lasteaia turvameetmetele Haigekassa ei taha laste ravitoitu kompenseerida Majandus Lubatud koroonarahast ei paista veel sentigi Eesti teadlase uuring: keskkond mõjutab tugevalt alkoholi tarbimist Majanduse lühiuudised Ootamatu petuskeem: firma annab palga asemel töötajale laenu (6) Välismaa Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE ⟩ Hispaania koroonasegadus õõnestab usaldust (2) Pandeemia surub vaimselt haiged ahelatesse Sloveenia peab tähtsaimaks ELi piiri pidama saamist Arvamus Juhtkiri ⟩ Kultuurne sõnavabadus (4) Marek Strandberg: tuumajaama läbinähtav ehitus (8) Jaan Aiaots: metsandus vajab stabiilset arengut (1) Neeme Raud: kui kõike on liiga palju (2) Robert Bunder: toetad abielureferendumit, toetad diktatuuri? (33) Peeter Järvelaid: õiguslik vaade pensionäride vaesusele Rein Raudsalu: millist tõde Estoniast tahame teada? (25) HARIDUS ⟩ Aimar Ventsel: märkmeid põlisrahvaste keelte surnuks kaitsmisest Venemaal HARIDUS ⟩ Mihkel Kunnus: palgalõhest põlis- ja kultuurrahva vahel HARIDUS ⟩ Ilmar Tomusk: kliendil on alati õigus nõuda eestikeelset teavet ja teenindamist Kultuur Et sõnum ei sumbuks sõnadesse... Kultuurist lühidalt Filmiarvustus ⟩ Borat saabub Eestisse (2) Sport Alistamatu Kotkas lahkus suurelt areenilt Kristjan Ilves tahaks võistelda, kuid peab veel kannatust varuma Suure kärata tööd rügav Kaspar Treier on tõusmas Eesti korvpalli üheks suuremaks tegijaks (3) Tartu Nagu välk selgest taevast: rong Reola peatuses enam ei peatu (1) Aet Rebane: väga lihtne on olla halb ema Eestlaste nutikerised vallutavad Ameerikat Distantsõppel käinud koolid lähevad klassiruumidesse tagasi Tartu lühiuudised Kuldking vaeb tantsupaare neid pingeritta seadmata Uue hooldekodu nimel läheb mõis oksjonile Kriminalistikaõpetaja tudengile eksamil: juba palju parem, aga ikka veel väga halb Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jaan Metsaveer: katastroofini viis paljude sündmuste jada

9 min lugemist
Jaan Metsaveer FOTO: Mihkel Maripuu

Estonia huku uurimiskomisjoni kuulunud laevaehitusinsener, Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor Jaan Metsaveer tõdeb, et katastroofini viis paljude asjaolude jada, ja kui keegi laevameeskonnast käitunuks mõnel ajahetkel teisiti, võinuks hoopis teisiti minna.

Tellijale Tellijale

Estonia katastroofist on möödas juba 20 aastat. Paljud enam ei mäleta laevakatastroofi põhjust. Palun seletage lühidalt, miks Estonia uppus.

Estonia sõitis oma huku ööl sellisel kursil, et laine lõi väga teravalt vastu visiiri. Kui tavaliselt on reisilaevadel püstised ninad, siis Estonial oli suure etteulatuva kaldega nina. Vastu laeva nina löövad lained tekitasid suured jõud, millega ei oldud arvestatud. Visiiril olid liiga nõrgad lukud, mis ei pidanud laine jõule vastu ja purunesid.

24.10.2020 26.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto