Sisukord
Arvamus
Postimees
03.06.2020
Eriolukord tõi kohtusse kaks korda rohkem laste hooldusõiguse vaidlusi Eesti Kopli lahte eksinud delfiinid ei pruugi osata lahkuda Eesti lühiuudised Eesti koroona-uuring: piirangute leevendamine ei toonud haigestumiste kasvu (5) Riik sunnib vahetama tähtsamad investeeringud vähemoluliste vastu (4) Majandus Silikaatkividest ehitamine teeb comeback’i Majanduse lühiuudised Ärinaist süüdistatakse ulatuslikus rahapesus (2) Välismaa Balti välisministrid tõid Poola kolleegi oma mulli Itaalia tähistas koroonakriisi ajal vabariigi päeva Vene firma nõuab Le Peni parteilt võlga tagasi Välismaa lühiuudised Kohalik vaade ⟩ Ungarit kummitab sajandivanune trauma (3) Kommentaar ⟩ Vene omavalitsuste liitmine lahustab rahvusi (3) Arvamus Juhtkiri: liivlaste testament leitud! (2) Marti Aavik: keda politseinik tulistab? (9) Toomas Koobas, Margus Maasing: digiriigi varjus pool (9) Edward Lucas: pandeemia mõjutas geopoliitilist maailmapilti Karmo Tüür: Vene alternatiiv Rail Balticule (2) Martin Küüsmaa: Noored peaks kohustuslikku pensionisammast tuliselt toetama (12) Kultuur Taavi Eelmaa: välgu kodustamine on keeruline protseduur Kultuuri lühiuudised Eestist võib saada suurtuuride must auk (11) Prügimägi, lageraie ja ihukaitsega ninasarvik Sport Umbraško jätkab Tarva peatreenerina «E-ralli on ülekaalulisele parem rasvapõletustrenn kui jooksmine.» Tartu Heljo Pikhof: töötushüvitis ei tohi meest narrida Erkki Bahovski: naised, maasikad ootavad teid! (2) Laenutõukerattad tõid linna nii elevust kui ka segadust Marja tänav Supilinnas saab kõnnitee Tartu lühiuudised Ülikooli tänava suur remont valmib plaanitust ligi kaks kuud varem Lastelaulupeo suure juubeli aasta avamine lõppes kunstilise juhi õnnitlemisega Viis vabatahtlikku koristasid Aardla poldrilt üle kahe tonni prügi Ambitsioonika jalgrattatiimi eestvedaja Rene Mandri sõnul seisavad sõitjad suurte valikute ristteel Värvirõõmsas Pallases on ka must ja valge tuba Heidi Iivari asub Soome kultuuriveduriks Tartus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Raul-Allan Kiivet: unistus universaalsest terviseloost

3 min lugemist
Raul-Allan Kiivet. FOTO: Liis Treimann.

Meie praegune E-tervis tuleviku tervishoidu ei võimalda, kui me ei alusta sihi­pärast teadus- ja arendustööd, mis eristaks olulise tervise­informat­siooni eba­olu­lisest, kirjutab TÜ tervis­­hoiu­korral­duse professor Raul-Allan Kiivet.

Tellijale Tellijale

Sellest on kakskümmend aastat, kui president Lennart Meri innustas meid otsima oma Nokiat. Igatsus suure ja ilusa järele püsib ja kuna IT-riik Eesti arendab teaduspõhist majandust, on otsitava nimetuseks nüüd nutikas spetsialiseerumine.

IT-vallas on konkurents tohutu ja massiga siin ei löö. Uute äppide ja vidinate müügiedu on üürike ja ühekordne müügitehing pole nutikas. Nutikas on toota tarkvara, mida teised (loe suured) teha ei suuda. Eesti eelisteks ITs on isikukood, X-tee ja väike rahvaarv, mis võimaldavad välja töötada ainulaadseid isikupõhise terviseinfo analüüsimeetodeid, mis pole võimalikud mujal Euroopas ega üheski suurriigis, kus aga neid lahendusi pikisilmi oodatakse.

02.06.2020 03.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto