N, 30.11.2023

Liisa Tagel: pubekate tapatalgud

Liisa Tagel
, välisuudiste toimetaja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Liisa Tagel
Liisa Tagel Foto: Mihkel Maripuu

Möödunud nädalal võttis ÜRO vastu resolutsiooni, mis kohustab kõiki liikmesriike tõkestama džihadistide värbamist ja tegelema nendega, kes juba terrorirühmitusega seotud. USAst võitleb Süürias vähemalt sada inimest, Suurbritanniast kuni 500, Prantsusmaalt ligi 350, Austraaliast 250, Rootsist vähemalt 85, Soomest ja Kanadast ligi 30. Eestist, kapo aastaraamatu järgi oletades, ilmselt mõned.

USA välisministeeriumi hinnangul võitleb Süürias üle 12 000 välismaalase, kellest vähemalt 3000 on Euroopast. Neid arve ei saa kuidagi täpseteks pidada, ent arvestades juba «džihadisti-karjääri» alguses kinnipeetavate hulka ja neid, kes esinevad meedias ülestunnistustega, et tegemist ei olegi nii glamuurse ja Allahile meelepärase ettevõtmisega, kui neile varem tundus, on värvatute hulk ja mitmekesisus hirmutavad.

Suur osa Süüriasse jõudnud eurooplastest on väga noored – teismelised ja varastes kahekümnendates poisid-tüdrukud. Kodus postitaks nad sotsiaalmeediasse kodukootud räpivideoid ja ängi täis teateid, mis oma piinlikkuselt ei jääks palju alla praegustele etteastetele islamisõdalastena. Ainult et keegi on kutsikatele kätte andnud päris relvad ja nad tulistavad päris inimesi. Sealjuures ei tasu unustada, et neid on kuidagi veendud selle tegevuse õilsuses ja neist paljud on nii noored, et ei peaks saama märkamatult Lähis-Idasse kaduda.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles