K, 1.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Elamusi ja romantikat pühapäevases taevas

Kirjutaja Getter
Elamusi ja romantikat pühapäevases taevas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Jaanus Orusalu

IDEE. Kuumaõhupalliga lendamine tundub eksootiline ja kauge, kuid tegelikult on see lihtsam ja käegakatsutavam kui arvata oskaks. Vähemalt juhul, kui löögile pääsed ja oma järjekorra ära jaksad oodata, sest soovijate nimekiri on pikk.

Eestis on ideaalseid varahommikuid ja hilisõhtuid, mil kuumaõhupalliga taeva all hõljuda, vähe. «Huvi aga püsib suur, mistõttu on järjekorrad pikad ja tahtjate arv meeletu,» ütleb Blue Sky Balloons OÜ eestvedaja ja Eesti ainuke litsentseeritud õhupallipiloot Kalev Tikk.

Mis kuumaõhupallisõidus nii erilist on? See on elamus! Tundub uskumatuna vaadata selle hiiglase täispuhumist, seejärel ronida kiirelt korvi ning tunda, kuidas lihtsalt tõusedki koos kogu kupatusega õhku. Palli ja korvi suurus sõltub inimeste arvust – väikseim korv on mõeldud nn romantikapaketiks ning suurim mahutab kuni kaheksa inimest.

Märksõnad
Tagasi üles