E, 4.12.2023

Euro­parlament küsitles Dombrovskist

Kadri Veermäe
, välisuudiste toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Valdis Dombrovskis.
Valdis Dombrovskis. Foto: SCANPIX

Euroopa Parlamendi kuulamisel vastas eile Brüsselis valdkonnakomisjonide ees küsimustele Läti endine peaminister Valdis Dombrovskis (43, pildil), kes on esitatud Euroopa Komisjoni asepresidendiks euro ja sotsiaaldialoogi valdkonnas. Poliitiku sõnul on tema prioriteetideks stabiilne euro, majandus- ja sotsiaalpoliitika koordineerimine ning ühiskondlike partnerite kaasamine.

Yana Toom küsis: «Komisjoni president Juncker ja volinikukandidaat Thyssen on öelnud, et sotsiaalhooldust on vaja tugevdada. Kuidas siin tuleks tegutseda?»

«Mis puudutab sotsiaalnäitajaid Euroopa poolaasta raames, siis nõustun täiesti Junckeri ja Thysseniga. Nende näitajate rolli tuleks suurendada. Ootan tõesti, et teeksime tihedat koostööd sotsiaalmõõtme tugevdamiseks ning et majandus- ja eelarvepoliitika oleks tihedamalt seotud sotsiaal- ja tööhõivepoliitikaga,» sõnas Dombrovskis.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles