P, 5.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kalju Komissarov lahkub Endla teatri kunstilise juhi kohalt

Hendrik Alla
, Postimees
Kalju Komissarov lahkub Endla teatri kunstilise juhi kohalt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kalju Komissarov
Kalju Komissarov Foto: Toomas Huik

Endla teatrist lahkuvad kunstiline juht Kalju Komissarov ja teatrijuht Ain Roost. Mõlema ametikoha täitmiseks on välja kuulutatud konkurss.

Endla juhi Ain Roosti sõnul lahkus Komissarov teatri kunstilise juhi kohalt tervislikel põhjustel. «Kaljul on tervis kehv – annaks taevas arstidele tarkust ja talle vastupidavust, et ta sellest välja tuleks,» ütles Roost. Kuna teatri töötsükkel on üpris pikk, ei jõudnud Komissarov ametis oldud aasta jooksul kõiki oma plaane teoks teha. Teatri jaoks oli oluline staažika loomingulise juhi olemasolu, keda teatri töötajad aktsepteerisid – või siis mitte, vastavalt igaühe teatrinägemusele.

Endlas töötas Komissarov Viljandi kultuuriakadeemias õppejõu ameti kõrvalt. Konkursitingimustes on kirjas, et uus kunstiline juht võib tööle asuda esimesel võimalusel. «Teatrit juhib praegu loominguliselt loomenõukogu koosseisus lavastajad Laura Mets ja Enn Keerd, dramaturg Triinu Ojalo, näitlejad Kaili Viidas ja Priit Loog (näitlejate usaldus­isik), peakunstnik Liina Unt. Aga igasugune koosjuhtimine eeldab, et on olemas üks kõneisik, ja teater vajab, et keegi võtaks vastutuse,» seletas Roost.

Märksõnad
Tagasi üles