Eestimaa suurim maksumaksja on Neste

Aivar Õepa
, majandusajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Pm

Maksu- ja tolliameti avalikustatud augusti ja septembri maksude laekumise koondtabeli järgi on Eesti suurim maksumaksja Soome kütusefirma filiaal Neste Eesti AS.

1. augustist 30. septembrini on Neste Eesti tasunud maksudena 32,7 miljonit eurot. Äriühingutest on teisel kohal Philip Morris Eesti OÜ, mis on maksnud riigikassasse 21,4 miljonit eurot, ja kolmas Kroodi Terminal AS 13,3 miljoni euroga. Ka teised aktsiisikaupadega hulgi kauplevad ettevõtted on tabelis eesotsas.

Üldarvestuses teisel kohal ja tasutud tööjõumaksude summalt konkurentsitult esimene riigiasutus on sotsiaalkindlustusamet 23,6 miljoni euroga. Ka järgmised viis suuremat tööjõumaksude ja maksete tasujat on mitte-äriühingud. Politsei- ja piirivalveamet maksis kahe kuuga tööjõumaksude ja maksetena 7,3 miljonit eurot ning kaitsevägi 6,1 miljonit. Järgnevad Tartu Ülikooli kliinikum (5 mln), töötukassa (4,8 mln) ja Põhja-Eesti regionaalhaigla (4,4 mln).

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles