Sisukord
Arter
Postimees
07.08.2020
Eestlane Beirutis: asi läheb ilmselt veel halvemaks (1) Eesti Seeder kahtleb Parem­poolsete ja nende manifesti siiruses (35) Eesti lühiuudised Klaas Tartumaa alkoholipiirangust: see on poolik lahendus (22) Jurist leidis viisi puuküürnikust vabanemiseks (3) Video ⟩ Vello Lõns sattus lapsena koduõuel õhulahingu tunnistajaks (6) Majandus Kinnisvarainvestorid: Tallinnas on hinnasurve ühes linnajaos Majanduse lühiuudised Kopsaka kahjumiga Tallink jätkab suurkoondamist (6) Välismaa Rootsi otsib rohtu jõukude ohjeldamiseks (13) Välismaa lühiuudised USA ministri Taiwani-visiit vihastab Hiinat (1) Egiptus triivib suure põua poole (1) Arvamus Juhtkiri: doominoefekt erakonnamaastikul (5) Kerttu Kirjanen: kampaaniad ei aita kihutamise vastu (42) Martin Mölder: Isamaale toob edu mõõdukas konservatiivsus (14) Toomas Vapper: Eesti rahandussüsteem peab olema aus ja puhas (1) Henri Kaselo: haldusreformi pool rehkendust on siiani tegemata Karl Kivil: kas vabariiklased suudavad õõnestada Trumpi? (6) Kultuur Veljo Tormise jonn päästis regilaulu Seitse kümnendit plaatidel – pikk ja lai diskograafia 10 tähelepanuväärset heliplaati Veljo Tormise muusikaga Sport Spordi lühiuudised Kahe aeruga kuningad, ühega vaeslapsed Uue olümpiaala uhke areen, mille lõpplahendus pole mägede taga Tartu Tartu ei saa koroonat üksi ohjeldada (11) Miks Skechersi suvejooks vett vedama läks? Sedapuhku saab olema raskem, sest kevadist Eestit pole enam Juuli ületas Raekoja platsi toidu- ja joogikohtade pidajate ootusi Tartu lühiuudised Liugpildid ⟩ Kõik, kõik on uus septembrikuus Koroonauuringu juht Ruth Kalda: terviseameti andmetel on Tartu haiguskolle veel kohalik (9) Pillimeister sättis Eesti suurima kiivrikogu näituseks Karu hingas noorele perele kuklasse (4) Tartuffi juht loodab viroloogiliselt ohtlikul ajal virtuaalsele kinosaalile Meelelahutus Koomiks Sudoku

Margit Härma: Kaunis kaos

2 min lugemist
Margit Härma FOTO: SCANPIX

Sügisel on tibude lugemise aeg ja kuni jõulupühadeni koostavad paljud endast lugupidavad asutused ja meediaväljaanded kõikvõimalikke edetabeleid ja esikümneid. Paremusjärjekorda pannakse ettevõtted ja inimesed, objektid ja nähtused. Kriteeriumid ulatuvad asjalikest naeruväärseteni ja metoodikad teaduslikest kuni varjamatult subjektiivsete arvamusteni. Aga kui neid sellise kange hoo ja laia haardega koostatakse, ju see siis rahvast huvitab.

Tellijale Tellijale

See on naljakas, kuidas inimesi erutab triviaalne info, kui see on varustatud hinde või järjekorranumbriga. Keda huvitab ebapopulaarne muusika?! Aga tee edetabel Youtube’i kümnest kõige vihatumast loost ja klikid tulevad. Kokkuvõte «Õnne 13» vanadest osadest – igav. Aga reklaami välja 20 kõige naljakamat stseeni samast sarjast, ja juba hakkab telekapult peos sügelema.

Ma saan aru, et osa edetabeleid on praktilised. Spordi- ja töösaavutusi on lausa vaja hinnata võrdluses teiste tegijatega, aga miks huvitab inimesi nii väga see, millisel Eesti staaril on kolmandana kõige pikemad jalad või millisel poliitikul viiendana rohkem võlgu? Lihtsalt uudishimu? Vajadus ennast võrrelda? Soov teada, kus on igaühe koht universaalses «nokkimise järjekorras»?  Selle poolest ei erine me kuidagi makaakidest või kanadest – ka nende karjas on kindel kord, igaühel oma koht edetabelis.

06.08.2020 07.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto