Sisukord
Tänane leht
Postimees
27.05.2020
Video ⟩ «Ujusin üle ja nägin Euroopa Liidu märki.» 38-aastane Aafrika Põhja-Koreast pagenud mees räägib oma põgenemisloo (20) Eesti Piiride avamine tõi Soomest 10 nakkusjuhtumit (9) Ubja lähistel varises sisse vana kaevanduskäik Aab: Rail Balticu Pärnumaa trassi nihkumine ei ole välistatud (1) Eesti lühiuudised Majandus Üle hulga aja laenu võtnud Eesti plaanib veel laenata (13) Majanduse lühiuudised Bolt loodab saja miljoni euro abil turuosa kasvatada Saksamaa valitsus haarab Lufthansas ohjad Maksepuhkusel iga kümnes laen Töötajate palgaootus on kahanenud Kohus vaeb uue õlitehase ehitusluba Välismaa Euroopa rohelised kritiseerivad Eesti investeeringut põlevkiviõlitehasesse Välismaa lühiuudised Kriitikud peavad eriolukorra lõpetamist Ungaris sisutühjaks žestiks (2) Kosmoselendudele koidab uus ajastu (1) Arvamus Mart Raudsaar: uus dimensioon ajakirjanduses (1) Maarja Vaino: hea hautise retsept (6) Andres Peets: maksma peab tee kasutaja, mitte auto omanik (10) Andres Herkel: aeg e-valimised maailma viia (10) Erkki Bahovski: vana normaalsus Uno Ainsoo: ületootmine maasikapõldudel Juhtkiri: kosmos on lähemal kui Paide (1) Kultuur Kuidas mõjutab tehnoloogia inimeste enesetaju? Eino Tambergi sünniaastapäeva tähistatakse suurejooneliselt Ivo Felt: karta on massilist B-filmide puhangut (1) Sport Spordi lühiuudised Urmo Aava ralli MM-etapist Eestis: meie puudused võivad olla tugevused, kui neisse ise usume Erki Nool ootab päeva, mil tema tippmark kukub Tartu Kliinikumi preemia pälvinud Väino Sinisalu elutöö ei ole sugugi tehtud Jüri Saar: Puhuge! Kõvemini! Urmas Kruuse: kriisist saadud kogemus tuleb enda kasuks tööle panna Peep Peterson: nõuan ausaid maasikaid! Linnavalitsuse veebikoosolekule tikkus kutsumata külaline Koroonakriis nullis Tartu raekotta lifti ehitamise Tartu lühiuudised Linn lükkab majanduslanguse hirmus lasteaia kalli remondi edasi Kaasava eelarve ideedest paistab sportlik eluviis Elektrirattaid saab nüüd tasuta parklas laadida Kultuuri lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hirvesarvedega kuningad sööbivad mällu

2 min lugemist
Matthew McConaughey FOTO: AP / Scanpix

Eesti Televisiooni teisele kanalile on pealkirja «Sünge juhtum» taha end peitnud üks viimaste aastate säravamaid televisioonipärleid. Ka originaalpealkiri «True Detective» on teadlikult ebamäärane, vihjates rohkem pehmekaanelistele kriminaalromaanidele ja nendega sarnastele kiirsarjadele kui oma tegelikule sisule.

Tellijale Tellijale

Siiski, nagu enamasti needsamad romaanid ja sarjad, algab ka «Sünge juhtum» leitud laibaga: noore naise laip leitakse viljapõllult, tema kehal on kummaline sümbol ja peas hirvesarvedest kroon. Pilt, mis kirjeldades ehk tobe, nähtuna aga vajutab end sulle pähe, et mõnel süngel ööl unenägudesse imbuda.

See on aga alles esimese osa algus ja esimene päris mitmest häirivast ja meeldejäävast pildist, mida «Sünge juhtum» pakub. Ning sõna «pilt» ei seisa siin mitte parema sünonüümi puudumisel – «Sünge juhtumi» võiks võtta kaader kaadri haaval juppideks ning igaüks neist püsiks kindla ja mõjuvana ka liikumatu ja üksikuna.

26.05.2020 27.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto