Sisukord
Arvamus
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (7) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (10) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (2) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust (2) Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid (2) Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus (1) Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (3) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot (7) Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi (1) Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Sergei Metlev: lonkav reform ohustab lõimumist

3 min lugemist
Sergei Metlev. FOTO: Peeter Langovits

Selle asemel et pidevalt rünnata eestikeelset õpet vene koolides, tasuks mõelda pigem sellele, kuidas tuua keelekümblus igasse vene põhikooli, kirjutab üliõpilane Sergei Metlev.

Tellijale

Raske on nõustuda Juhan Kivirähki (PM, 30.09) väitega, et riik unustas eelnevatel aastatel taktitunde, surudes vene kolidele kiiresti peale eestikeelse õppe. Eesti kogemus vene kooliga on aastaid unine ja teovõimetu hoiak.

Vene kooli tõhus reform peab olema hariduspoliitiline prioriteet, kuna see kätkeb endas riikliku tähtsusega küsimusi, alates majandusedust ja lõpetades kodurahuga. Kuigi juba 1993. aastal pandi seadusega paika, et üleminek peab toimuma, alustati reaalse üleminekuga alles 2007. aastal. Me lihtsalt ei suutnud vajalikke samme astuda. Samal ajal õpetajate riigikeele valdamise probleem säilis (keeleinspektsiooni andmetel ei osanud 2011. aastal ca 70 protsenti keelt nõutud tasemel), venekeelsed õpilased sattusid tööjõuturul raskustesse vähese keeleoskuse ja kesiste sotsiaalsete sidemete tõttu. Vene kooli sisekliima muutus aina pingelisemaks, kuna kool ei suutnud ühiskonnamuutustega kaasas käia.

17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto