E, 28.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Gümnaasiumide õpilased pistavad nina vastu nano

Aime Jõgi
, reporter
Gümnaasiumide õpilased pistavad nina vastu nano
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Teadusmeelsed gümnasistid said eile Tartu teaduspargis näha nanotehnoloogialabori ülipuhtaid ruume. Parasjagu viibivad noored elektronmikroskoopide toas, kus laua taga istub doktorant Mikk Antsov. Tagaplaanil keskel Simo Sirel.
Teadusmeelsed gümnasistid said eile Tartu teaduspargis näha nanotehnoloogialabori ülipuhtaid ruume. Parasjagu viibivad noored elektronmikroskoopide toas, kus laua taga istub doktorant Mikk Antsov. Tagaplaanil keskel Simo Sirel. Foto: Margus Ansu

Kõik, mida on võimalik leiutada, on juba leiutatud – nii väitis 1899. aastal USA patendivolinik Charles H. Duell. Väide osutus lausvaleks, nagu on valeks osutunud paljud teisedki tulevikuennustused.

«Kas ennustajad on tõesti nii rumalad?» küsis Tartu ülikooli materjaliteaduse vanemteadur Rünno Lõhmus pärast selle seiga ärajutustamist, seistes kooliõpilastest koosneva auditooriumi ees.  

«Ei, ei ole rumalad,» vastas ta. Asi on pigem selles, et tulevikuennustajad lähtuvad sageli vaid oma senisest teadmistepagasist. «Ja kui läheneda klassikalisel viisil nanotehnoloogiale, siis on sealgi tulevikku ennustades väga kerge eksida,» ütles Lõhmus.

Märksõnad
Tagasi üles