Sisukord
Eesti
Postimees
30.05.2020
Eesti Tavatu aja eksam kulges tavapäraselt Eesti lühiuudised (1) Väike langus juhatab sisse suure kukkumise (1) Lühimajutus on omanikule kerge tulu, naabritele põrgu (6) Majandus Apple on taas kõige väärtuslikum ettevõte Börsifirmade tulemused – torm tõuseb (1) Välismaa Rassismivastased rahutused levivad üle Ühendriikide (9) Välismaa lühiuudised Hiina kuulutas Hongkongi autonoomiale surmaotsuse (2) Arvamus Dr von der Leyeni raviplaan (2) Bolti uus verstapost Trump sattus Twitteri-sõtta Ajakirjanduse päästetiim (1) Henri Zeigo: kui 2+2 hakkab rahakotile Juhtkiri: asi polegi ju üldse maasikates (29) Sport Tänak paneb autospordiliidu rallile õla alla, võistluse nimisponsoriks saab DirtFish (1) Vangivalvuri vangistus ehk põgenemine Aafrikast Video ⟩ Koroonaigavus ajas eestlanna kõiki Tartu tänavaid läbima Henry Lääne kolumn. 55 sendiga Juventuse nanoosanikuks Merendus Teistmoodi purjesuvi – rohkem merd ja vähem pidu Merenduse lühiuudised Tallinn Lühimajutus on omanikule kerge tulu, naabritele põrgu (6) AK Clint Eastwood – 90 (1) Kriitik soovitab: neid Eastwoodi filme vaata tema sünnipäeval Aune Valk, Raul Eamets: kelleks saab sel sügisel kooliteed alustav laps? (1) Vahur Laiapea: Haamerite lapsed (2) Jelena Skulskaja: kuidas siis nüüd ilma karantiinita edasi elada? Peeter Espak: vanade sumerlaste vabadussõda (4) EKI keelekool: e-elust E-Eestis (1) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Uku Sepsivart – skulptor, kes töötab koos loomadega «See on iga kirjaniku kohutav saatus, et igaüks võib teda uurida» Vikerkaar loeb. Halastamatult lihtne elu Praht, linn ja filmirežissöör ehk Rainer Werner Fassbinder 75 Juurikas. Oh maasikas, magus mari! Juurikas. Lennuliiklus Universumis on taastumas (1) Arter Pandeemia lõi uue maailma. Milline see on? (6) «Sa ei saa ju lindudele öelda: poisid, tehke seda liigutust nüüd uuesti!» (1) Justin Petrone kolumn: Heidi ja Klaus Pekid põlema, nii et tulejutt taga! (7) Privaatsete mullide fotopäevik maailma veerelt Rabarberiga retrolainel: saiavorm ja mannavaht Säästlik perepaat sportliku matkapaadi maski taga Õli, tušš ja portselan - kas neist saab kleite teha? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Monopoli lammutamise varjatud mõju

3 min lugemist
Vjatšeslav Leedole kuulub suur hulk ettevõtteid, mis annavad tööd mitmesajale saarlasele ning maksavad Kuressaare linna kassasse kopsakat maksu. FOTO: Toomas Huik

Paljuski riigi praamiraha peal oma äriimpeeriumi üles ehitanud Vjatšeslav Leedost sõltuvad Saaremaal praegu sajad töötajad. Kui riik praamidotatsiooni kraanid 2016. aastast kinni keerab, küsivad nad: «Mis meist saab?»

Tellijale Tellijale

«Kui praamidega hakkab sõitma Tallinna Sadam, siis kõik see, mis meile tuli, läheb nüüd kuhugi mujale. See tähendab tugevat sotsiaalset pauku: üks asi on töökohad, aga teine asi kultuur ja kõik muu, mis on selle küljes olnud. Näiteks ooperipäevad ja Saaremaa ralli,» ütleb Raadio Kadi tegevjuht Gunnar Siiner avameelselt. Jutt käib rahast, mis otse või kaude Saaremaale tuleb.

Olgu öeldud, et ka Siiner ise on Leedo alluv, sest Raadio Kadi kuulub Leedo omanduses olevasse, 21 ettevõttest koosnevasse aktsiaseltsi Holostovi Kinnisvarahaldus. Kuressaare südalinna magusa krundi järgi ristitud aktsiaselts moodustabki Leedo äriimpeeriumi esimese ja väga jõulise samba.

29.05.2020 31.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto