Lastevahetus arendab nii lapsi kui ka vanemaid

Epp Petrone laste (vasakult) Anna, Maria ja Martaga.

FOTO: Justin Petrone

Ees on sügisene koolivaheaeg, mil sombune ja jahe ilm ei paku enam nii palju võimalusi õues olemiseks kui suvevaheaeg. Ometi tahaks vaheldust. «Palun, kas ma võiksin minna paariks päevaks Hannaga koos maale tema vanaema juurde?» anub tüdruk vanemaid. Ja neil tuleb otsustada, kas lubada või mitte, ning millistel tingimustel. Enamasti muidugi lubatakse, sest ka vanemad tahavad vahel lastest puhkust saada ning nad teavad, et sõbra vanavanemate juures on lapsel hea ja turvaline olla.

«Mul tuleb sõbrannade juurde öömajale jäämist ette paar korda kuus,» räägib 15-aastane Brigitta. «Enamasti siis, kui on koolis mõni üritus või võistlused, mis lõpevad hiljem, kui mul buss läheb, sest elan maal. Vahel jääme teineteise juurde ööseks ka niisama, aga see juhtub enamasti kooli vaheajal ja pühade ajal, kui rohkem aega.»

Koos tehakse igasuguseid asju: käiakse linnas kolamas, vahel spordisaalis palli mängimas või terviserajal jooksmas. Õhtuti vaadatakse koos filme, kuulatakse muusikat või mängitakse arvutimänge. Mõnikord minnakse koos kööki ja tehakse midagi süüa. «Meil on koos lõbus ja igav ei hakka kunagi,» kiidab Brigitta.

Tagasi üles