N, 9.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kopli prügila hakkab päikest varjama

Uwe Gnadenteich
, reporter
Kopli prügila hakkab päikest varjama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Heal päeval toob tuul prügilast aedadesse vähem prahti, halval päeval rohkem. Päris prahivaba päeva ei olegi.
Heal päeval toob tuul prügilast aedadesse vähem prahti, halval päeval rohkem. Päris prahivaba päeva ei olegi. Foto: Jaanus Lensment

Põhja-Tallinnas Maleva tänaval tegutseb ehitusjäätmete prügila, mis pidi suletama juba 2007. aastal. Nüüd lubatakse sulgemisaastaks 2016 ja selleks ajaks tohib mägi kasvada 30 meetri kõrguseks.

«See on jälle klassikaline näide riigi seadusloomest. Prügi on omavalitsuse territooriumil, aga riigikogus vastu võetud seadused on ajapikku võtnud omavalitsuselt kõik hoovad selle tegevuse mõjutamiseks,» nentis Tallinn abilinnapea Arvo Sarapuu.

Keskkonna ja jäätmete valdkonda kureeriv abilinnapea saab vaid keskkonnainspektsioonile kirju saata. Tallinna territooriumil asuvale prügilale linnavalitsus järelevalvet või ettekirjutusi teha ei tohi. Aga et midagi tuleks teha, selles ei kahtle ei elanikud ega ametnikud.

Märksõnad
Tagasi üles