T, 30.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vallaelaniku ilus elu – soodne lasteaed ja olematu saba

Mari-Liis Pintson
Facebook Twitter
Comments
Tartu linna servas Õssu külas tegutsevad ühes majas kahe omavalitsuse lasteaiad – Ülenurme Laululinnu lasteaia filiaal ühes majatiivas ning ajutiselt sellesse majja kolinud Tartu Kesklinna lastekeskus teises. Ehkki õpetajad teevad samas majas sama tööd ja lapsevanemad saavad sama teenust, on kahes majaosas suur hinna- ja palgavahe.
Tartu linna servas Õssu külas tegutsevad ühes majas kahe omavalitsuse lasteaiad – Ülenurme Laululinnu lasteaia filiaal ühes majatiivas ning ajutiselt sellesse majja kolinud Tartu Kesklinna lastekeskus teises. Ehkki õpetajad teevad samas majas sama tööd ja lapsevanemad saavad sama teenust, on kahes majaosas suur hinna- ja palgavahe. Foto: Margus Ansu

1. septembrist Tartus kehtima hakanud hiiglaslikuna näiva lasteaia kohatasu kõrval on Tartu rõngasvaldade elanikud õnnega koos. Lasteaed on linna omast umbes poole odavam ja ka koha saamine enamasti lihtsam.

Kui seni võis Tartu linnaäärsete valdade peredest vähemalt üks vanem end linna elanikuks kirjutada, et saada Tartusse lapsele lasteaiakoht, siis nüüdse hüppelise hinnatõusu järel on peredel põhjust vaagida, kas valida kodulähedane lasteaed vallas või töökohalähedane, ent palju kallim koht linnas.

Ülenurme vald, mis maadles seni nagu Tartu linn lasteaiakohtade puudusega, avas läinud aasta suvel uue Laululinnu lasteaia, millele lisandus ka filiaal Õssu külas Eerikal.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles