E, 4.12.2023

Asutati uus kultuuriauhind

Postimees
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti Kultuuri Koda ja kultuuriministeerium hakkavad välja andma auhinda Kultuuri Tegu, et tunnustada ühiskonda kõnetanud ja kultuuriga seotud tegusid.

Kultuuri Tegu on auhind, millega tunnustatakse kultuuritegusid kõige laiemas mõttes. «Tunnustust vääriv tegu võib väljenduda sõna-, mõtte-, kunsti- või erinevaid kunste ühendava kultuuriprojektina,» rääkis Eesti Kultuuri Koja tegevjuht Jana Karilaid.

«Oleme seadnud seitse tingimust, millele auhinnavääriline tegu vastama peaks: hoidma ja tugevdama Eesti kultuuri sisemist jõudu, kõnetama ühiskonda, olema seotud kultuuri ja loominguga, ühendama innovaatiliselt ja terviklikult erinevaid kunsti-, kultuuri- ja muid eluvaldkondi, panustama avalikkuses toimuvasse arutelukultuuri, aitama väärtustada siinse kultuurikeskkonna erinevaid tahke ning soodustama loomingulise õhkkonna säilimist Eesti ühiskonna meelelaadi olulise osana,» loetles ta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles