R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Malmstein: mul pole midagi varjata

Andres Reimer
, majandusajakirjanik
Malmstein: mul pole midagi varjata
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Moskva Panga juhatuse liikmele oma finantsinspektsiooni juhi karjäärist kirjutanud Raul Malmstein nimetab oma kirjavahetuse avalikustamist mustamiseks ja kahtluste külvamiseks.

Millised on olnud teie varasemad kontaktid Moskva Pangaga? Kuidas olete panga juhatuse liikme Tatjana Udaltsovaga oma ettepaneku teemal enne ja pärast kirja saatmist suhelnud?

Ma pole ühegi Moskva Panga inimesega kunagi kohtunud, ka Udaltsovaga.

Kas Moskva Pangast on antud mõista, et nad võivad koostööst huvituda?

Moskva Pank pole minuga kunagi ühendust võtnud.

Kas olete saanud kelleltki kolmandalt isikult vihjeid, et Moskva Pank võib olla huvitatud koostööst ja milline oli teie poolt pangale pakutud teenus?

Tegin koos Crescoga panga suuromanikele pakkumise Krediidipanga aktsiate kontrollpaki omandamiseks läbirääkimiste alustamiseks.

Mingisugust «teenust» kui niisugust ei ole – oli puhas äriline pakkumine ja see ei ole eeti­kaga ega ka seadustega vastuolus.

Krediidipanga omanikud loobusid, mis on nende õigus. Las siis vaidlevad väikeaktsionäridega edasi ja maksvad advokaatide ja PR-firmade tasusid. Neil on õigus oma valikutele kindlaks jääda, kuid selle majanduslik sisu jääb mulle arusaamatuks.

Kas ma saan õigesti aru, et teid tõi avalikkuse ette selle kirja adressaat ise? Mis võis olla sellise sammu ajend ja eesmärk?

Moskva Panga otsuse motiiv avaldada minu ja Cresco ühispakkumine on ebaselge ja kui küsisin härra Kereselt selle motivatsiooni, siis ta kas ei soovinud vastata või ei teadnud vastata.

Iseenesest ei peaks geenius olema: kellelgi on huvi kaotatud kohtukaasused viia mingile kummalisele PR-tasemele, et üritada mingit punkti kuidagi kaudselt noppida. Igasugune mustamine ja kahtluse külvamine on tavapärane instrumentaarium.

Kelle juures, kelle initsiatiivil ja millisel temal toimub reedene kohtumine finantsinspektsioonis?

Mind on kutsutud ametlikke ütlusi andma seoses Ekspressi artiklis avaldatuga.

Informeerisin finantsinspektsiooni niipea, kui minuni jõudis koopia sellest juriidilisest unenäost.

Asi puudutab otseselt finantsinspektsiooni kohtuvaidlusi Krediidipanga juhi Andrus Klugega, mille Kluge on kahes kohtuastmes kaotanud. Annan finantsinspektsioonile oma ütlused, mida iganes see juriidiliselt ka tähendab. Varjata pole midagi.
 

Kiri Tatjana Udaltsovale

Raul Malmsteini kiri Moskva Pangale
 

Saatja: Raul Malmstein raul.malmstein@gmail.com

Teema: Äripakkumine ja võimalik kohtumine

Kuupäev: 30. juuni 2014 11:27.30 GMT+3

Saaja: Udaltsova_TV@mmbank.ru

Proua Udaltsova

Minu nimi on Raul Malmstein ja ma olen kaheksa aastat olnud Eesti Finantsinspektsiooni juht. Selle aja jooksul ei õnnestunud mul kahjuks teiega isiklikult kohtuda, kuid ma olen Krediidipanga olukorraga ning sellega otseselt ja kaudselt seotud inimestega küllaltki tuttav. Tegelikult sai minu teine ametiaeg Eesti Finantsinspektsiooni juhina selle aasta jaanuari keskel läbi ja just nüüd lõppes minu hingetõmbeperiood. Praegu tegutsen vabakutselise konsultandina ja töötan AS Crescoga, mis on väike Eesti investeerimispank. Üheskoos soovime teha Moskva Pangale äripakkumise, et lõpetada sujuvalt ja korralikult olukord, mis on tekkinud Krediidipanga ja selle juhtimisega seotud ummiku ümber. Ma võin teile kinnitada, et nii mina kui ka AS Cresco oleme täiesti iseseisvad ja ausad inimene/institutsioon ning me tegutseme ainult oma ärihuvidest lähtuvalt.

Ma püüdsin teid täna telefonitsi kätte saada, aga see tundub olevat küllaltki keeruline. Mul on täna kohtumine ka härra Paul Keresega, kes on Eestis teie advokaat.

Lisan kirjale meie ettepaneku lühikirjelduse ja oma elulookirjelduse, et teile kinnitada minu tausta ja ausust.

Mina ja härra Olev Schults (Cresco omanik ja juht) sooviksime teie ja teie kolleegidega isiklikult kohtuda, et meie ettepanekut detailselt arutada – juhul kui te näete, et sellest võiks Moskva Pangale kasu olla.

Parimate tervitustega

Raul Malmstein

Märksõnad
Tagasi üles