Sisukord
Arvamus
Postimees
30.05.2020
Eesti Tavatu aja eksam kulges tavapäraselt Eesti lühiuudised (1) Väike langus juhatab sisse suure kukkumise (1) Lühimajutus on omanikule kerge tulu, naabritele põrgu (6) Majandus Apple on taas kõige väärtuslikum ettevõte Börsifirmade tulemused – torm tõuseb (1) Välismaa Rassismivastased rahutused levivad üle Ühendriikide (9) Välismaa lühiuudised Hiina kuulutas Hongkongi autonoomiale surmaotsuse (2) Arvamus Dr von der Leyeni raviplaan (2) Bolti uus verstapost Trump sattus Twitteri-sõtta Ajakirjanduse päästetiim (1) Henri Zeigo: kui 2+2 hakkab rahakotile Juhtkiri: asi polegi ju üldse maasikates (29) Sport Tänak paneb autospordiliidu rallile õla alla, võistluse nimisponsoriks saab DirtFish (1) Vangivalvuri vangistus ehk põgenemine Aafrikast Video ⟩ Koroonaigavus ajas eestlanna kõiki Tartu tänavaid läbima Henry Lääne kolumn. 55 sendiga Juventuse nanoosanikuks Merendus Teistmoodi purjesuvi – rohkem merd ja vähem pidu Merenduse lühiuudised Tallinn Lühimajutus on omanikule kerge tulu, naabritele põrgu (6) AK Clint Eastwood – 90 (1) Kriitik soovitab: neid Eastwoodi filme vaata tema sünnipäeval Aune Valk, Raul Eamets: kelleks saab sel sügisel kooliteed alustav laps? (1) Vahur Laiapea: Haamerite lapsed (2) Jelena Skulskaja: kuidas siis nüüd ilma karantiinita edasi elada? Peeter Espak: vanade sumerlaste vabadussõda (4) EKI keelekool: e-elust E-Eestis (1) Video ⟩ Kunst sinu ümber. Uku Sepsivart – skulptor, kes töötab koos loomadega «See on iga kirjaniku kohutav saatus, et igaüks võib teda uurida» Vikerkaar loeb. Halastamatult lihtne elu Praht, linn ja filmirežissöör ehk Rainer Werner Fassbinder 75 Juurikas. Oh maasikas, magus mari! Juurikas. Lennuliiklus Universumis on taastumas (1) Arter Pandeemia lõi uue maailma. Milline see on? (6) «Sa ei saa ju lindudele öelda: poisid, tehke seda liigutust nüüd uuesti!» (1) Justin Petrone kolumn: Heidi ja Klaus Pekid põlema, nii et tulejutt taga! (7) Privaatsete mullide fotopäevik maailma veerelt Rabarberiga retrolainel: saiavorm ja mannavaht Säästlik perepaat sportliku matkapaadi maski taga Õli, tušš ja portselan - kas neist saab kleite teha? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jürgen Ligi: solvumine kui poliitiline kaup

4 min lugemist
Jürgen Ligi FOTO: Toomas Tatar

Eile tagasiastumisest teatanud rahandusminister Jürgen Ligi (Reformierakond) tunnistab, et valis ettevaatlikkusest rääkides ettevaatamatu viisi, mistõttu ta ka vabandust palus. Reaktsioon räägib paraku rohkem haridusministri hoiakutest, milles apelleeritakse objektiivsete ja ajalooliste tõsiasjade asemel rahvuslikule solvumisele ja tõrjutusele ning eelmiste valitsuste tegematajätmisele.

Tellijale Tellijale

Veebruaris vaidlesime telesaates esimest korda Jevgeni Ossinovskiga. Ta väitis, et Eesti iive on madal seetõttu, et valitsus ei eralda raha. Minu jaoks on selline lihtsustamine mõeldamatu nii akadeemilise tausta kui isiklike kogemuste pärast kitsastest ­aegadest, mistõttu õhutasin teda pärast saadet sisukamale debatile.

Näib see kellelegi upsakas või mitte, aga olen võtnud seda missioonina, et Eestis areneks sisulisema vaidlemise ning täpsema, mitte lihtsalt kulutamise kultuur. Noor kolleeg nimetas mind selle katse eest suures Facebooki-postituses «ebaadekvaatseks Napoleoni kompleksiga teismeliseks tatikaks, kes pole küps olema minister». See ei olnud vaimselt juurdunud, töö- ja elukogemusega täiskasvanu tekst, keegi ei solvunud ega järgnenud sellele avalikku pahameelt.

29.05.2020 31.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto