Sisukord
Arvamus
Postimees
02.04.2020
Ninad koos: ehitustöö iseloom ei võimalda hoida töömehi objektil üksteisest ohutus kauguses (15) Eesti Ärimees ajas annetamiseks välja kasti respiraatoreid (7) Foto ⟩ Eestisse teel olevad kaitse­vahendid pakiti lennukisse Mailis Reps: koolieksamite saatus on veel lahtine Teistmoodi leinaaeg ⟩ Kuidas kriisi ajal kadunukest matta? Kriisi lisaeelarve võib tuua kolme aktsiisi langetamise (7) Mööduja tegutsemine päästis veokijuhi hullemast Kevadekuulutajad olid kohal juba talvel Majandus Põllumehed jäävad hooajalise võõrtööjõuta (10) Aasia kiiret kriisist toibumist ei ennusta Toornaftaturul on tekkinud contango-efekt (3) Välismaa Stoltenberg: sellest ei tohi tulla julgeolekukriis (15) Eestlanna Jordaanias: ülikarmid piirangud tekitavad ärevust Maailm vastab kriisile tarvikute masstootmisega Arvamus Helir-Valdor Seeder: pommiaugust tulevikku vaadates (29) Andreas Kaju: kas pandeemia vastu aitab empaatia või ratsionaalsus? (18) Mart Raudsaar: igaühe panus loeb (8) Juhtkiri: piim on vastutus (2) Krismar Rosin: mentorid viivad kodust eesti keele üle ilma Kultuur Taaniel Raudsepp: kultuuri tugevus on valdkondlikus mitmekesisuses Barack Obama lemmiksari Tühjuse poeesia 1: Rein Raud Sport Koroonaviirusesse haigestunud vutilegend Paolo Maldini tunneb kergendust, et tema vanemad enam ei ela Reis Laulja Triin Lellep sattus Ameerika kõrbes salajase ufo-baasi piirile Maa Elu Atrias kraaditakse väravas kõiki tööletulijaid (1) Nädala mõte: nutikam võidab Kümned tuhanded Eesti tulbid rändavad kompostihunnikusse Türi lillelaada korraldajad tahtsid tänavu väga hea laada teha Inimesed kasutavad aega nutikalt: värvivad, tapeedivad ja vahetavad põrandaid Milliseid viiruseid kannavad meie nahkhiired? Pole uuritud (6) Põllutehnika varuosad ja rehvid võivad viirusest haavatud tarneahelatesse takerduda Ilmajutt: kummitav põuaoht Hommikusöögi vahelejätmine on suur viga (1) Kas rebasekarva tõmbunud elupuid saab veel päästa? Kaua sa seda rabarberikooki sööd ehk kuidas sündis Habaja veinimaja Tartu Talu e-pood töötab nagu jõuluajal Kallaste rahvas nõuab vene õppekeele asemele eesti keelt Piiritulp «Ainult Covid-19 patsientidele». Mis on selle taga? (3) Hooldustöötajate elektriautod hakkavad ära väsima (1) Orientalist Märt Läänemets: bürokraatlik turumajanduslik ülikool ei ole koht, kus tahaksin töötada (11) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Rena Pent: lapse agressiivsuse taga võib olla mure või koguni depressioon

2 min lugemist
Rena Pent FOTO: Erakogu

Lapsepõlve kuuluvad rõõm ja mängimine ning mängu kaudu õppimine. Paraku tuleb tõdeda, et ka lastel ja noorukitel tuleb ette masendust ning nad muretsevad igapäevaasjade pärast. Kui üritada oma lapsi murede ja raskuste eest igati kaitsta, tagada neile pilvitu elu ja lahendada kõik nende probleemid, võib see hakata hoopis lapse arengut takistama.

Tellijale

Noorele piisab vanematest, kes on häälestatud tema vajadustele ning toetavate suhete hoidmisele, jättes noorele võimaluse kogeda erinevaid olukordi. Märkamine, olemas olemine, mõistmine ja kuulamine on kõige olulisem, mida saab teha ja mida noor üldjuhul kõige enam vajab. Märkajaks võivad olla nii sõbrad, kool kui ka kodu, kuid sekkumiseks vajab laps täiskasvanu abi.

Rõõmu ja huvi kadumine, sõpradest ja üritustest eemalehoidmine on siiski märgid, mida tähelepanuta jätta ei maksaks. Tõsist või pikaajalist tujukust, enesessetõmbumist ja enesesüüdistamist, agressiivsust, suuri muutusi toitumis- ja magamisharjumustes tuleb võtta tõsiselt. Laste masendus võib ilmneda ka õpiraskuste, igasuguste valude ja käitumisprobleemidena. Kui aga lapse agressiivsus muutub igapäevaseks käitumiseks, võib see olla appihüüd.

01.04.2020 02.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto