K, 29.11.2023

MMi murutüli solvab naismängijaid

Kristjan Jaak Kangur
, spordireporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Abby Wambach võitleb naiste õiguste eest.
Abby Wambach võitleb naiste õiguste eest. Foto: AFP/SCANPIX

Järgmised meeste jalgpalli maailmameistrivõistlused, mis peetakse 2018. aastal Venemaal, kütavad praegu kirgi ennekõike poliitilistel teemadel. Rahvusvahelise Jalgpalliliidu (FIFA) peasekretäri Jerome Valcke sõnul on aga finaalturniiri tulevikus suure tõenäosusega ees ootamas ka sisuline muudatus – vajaduse korral kolitakse mängud kunstmurule.

FIFAt süüdistatakse naiste jalgpalli alaväärtustamises, kuna otsustati, et 2015. aastal Kanadas toimuv MM-finaalturniir viiakse läbi kunstmurul. Selle vastu on aktiivselt protesteerinud hulk naistippjalgpallureid, käies peamise argumendina välja arvamuse, et mehi ei sunnitaks iial finaalturniiri kunstkattel pidama. Valcke üritas nüüd oma seisukohavõtus niisugust arvamust ümber lükata, kinnitades, et kunstmuru valimise põhjuseks on Kanada kliima, mitte aga asjaolu, et tegemist on naiste mänguga.

Mure kliima pärast

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles