Sisukord
Eesti
Postimees

PBK tahab osta riigi tehtud saateid

2 min lugemist
BMA strateegilise arengu direktori Ginta Krivma hinnangul on vajalik Venemaa seisukohtade edastamine, et intelligentsed televaatajad Balti riikides saaksid ise oma arvamuse kujundada. FOTO: Sander Ilvest

Konkurents venekeelse telepubliku inforuumi pärast jõudis uuele tasemele, kui Baltic Media Alliance Estonia (BMA) tegevjuht Irina Kozõrenko käis välja värske idee – selle asemel et luua uus venekeelne telekanal, võiks sama raha eest sisu toota ning valminud programmi siis Pervõi Baltiiski Kanalile (PBK) müüa.

Tellijale Tellijale

Baltimaades on PBKd korduvalt kritiseeritud venemeelse ja kallutud sisu edastamise tõttu. Eelmisel aastal peatas Leedu kohus kolmeks kuuks PBK Venemaal toodetud saadete edastamise Leedu territooriumil, sest saates «Inimene ja seadus» eitati nõukogude võimu kuritegusid Leedus.

«Kui mõni telekanal suletakse, kas siis selle pärast sõda lõpeb?» kommenteeris PBK vastu suunatud kriitikat BMA strateegilise arengu direktor Ginta Krivma. «Ma väärtustan kõrgelt vabadust [Balti] riikides. Kui meie kõrval on suur ja tugev naaber, siis on väga oluline teada, mida nad teevad ja mida nad ise selle kohta räägivad.»

03.08.2020 04.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto