Sisukord
Arvamus
Postimees
06.07.2020
Estoonlased lahkavad Aivar Mäed tabanud süüdistuste tagamaid (2) Eesti Eesti lühiuudised Riigikogu koguneb arutama töölubade pikendamist Martin Helme lubab uut tooni Riigikülasse tulekivi tooma Majandus Majanduse olukord on halb, aga tulevik pakub lootust Majanduse lühiuudised Välismaa Uued viiruskolded sunnivad tuhanded inimesed koduseinte vahele Välismaa lühiuudised PÕHJALA VAADE ⟩ Noori rõhub stress ja ühiskondlik surve Doonau delta traditsiooniline eluviis taandub mootorimüra ees Arvamus Peatoimetaja Mart Raudsaar: ajakirjandus ei ole kohus (1) Juhtkiri: EKRE ujub jõuliselt vastuvoolu (2) Juku-Kalle Raid: dalai-laama juubelil on paras meenutada, et ükski autoritaarne suurriik ei ole lihtsalt niisama altruistlik Raimond Kaljulaid: kuidas toetada maaomavalitsusi? 5. juuli 1940: valimisetendus algab Kultuur Kapitalist astub kirikusse ja küsib: «Palju maksab?» Elab veel funk Kultuuri lühiuudised Kas on kerge olla noor?* Sport Tänak meelitas Viru rallile oodatust rohkem pealtvaatajaid Spordi lühiuudised Karistused rikkusid Hamiltoni nädalavahetuse Flora võidutses, Trans kurvastas, Paide rõõmustas Tartu Piret Bristol: muutuste arhitektid Ott Kiens: roheline orav Tartu linnapildis Parkide elurikkuse projekt ei taotlegi harjumuspärast ilu Autovabaduse puiestee avanes rõõmsalt ja rahvarohkelt Tartu lühiuudised Koroonaepideemiajärgne aeg hoiab kliinikumi töötajad valvel (3) Värvika ajalooga Kavastu jõeparv sai uue kuue Meelelahutus Koomiks Sudoku

Triinu Pajuri: õnneliku oleviku lapsed

2 min lugemist
Triinu Pajuri FOTO: Erakogu

Ühiskonna suurimaid väärtusi on füüsiliselt ja vaimselt terved inimesed. Vaimse tervise oluliseks eeldusteks on tugev päritolupere ja terved lähisuhted. Väikelapseeas on just ema füüsiline ja vaimne kohalolek, soojus, armastus ja toetus määrava tähtsusega hilisemaks eluks.

Tellijale Tellijale

Kahjuks peavad peaaegu kõik pered äratama oma väikelapsed umbes kell 7 hommikul. Minnakse lastesõime või -aeda ja nii viis päeva nädalas. Lapsed viibivad seal sageli õhtuni. Töötavad vanemad, sh üksikvanemad, on õhtul tööpäevast väsinud. Lastega tegeletakse ehk pisut rohkem nädalalõppudel. Lapsed kasvatab sisuliselt lasteasutus.

Parem olukord pole ka koolilastel. Vanematel lihtsalt pole oma laste jaoks jõudu ega aega. Samas suureneb järjest koolipsühholoogide, sotsiaalpedagoogide, tugiõppe õpetajate, logopeedide, pikapäevarühma kasvatajate ja huvikoolide töömaht. See on hea, et probleeme märgatakse ja lapse vaba aega sisustatakse arukalt, kuid kas me teadvustame, et lapsevanemad üha enam jäävadki lootma, et lasteasutused nende lapsed üles kasvatavad, nende laste probleemid lahendavad ja õnneliku tuleviku tagavad – nad sageli isegi nõuavad seda.

04.07.2020 06.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto