N, 30.11.2023

Eluheidikute ja ullikeste laenuralli

Risto Berendson
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Politsei jälitustöö: esimesel pildil haldur Ilko Mitnitšuk rääkimas Tartus nõusse hiljem samuti kriminaalkorras karistada saanud Edvikat. Teisel pildil on Edvika pärast Tallinnas ilusalongi külastamist ootamas pingil enda pangakontorisse laenutehingule sõidutamist.
Politsei jälitustöö: esimesel pildil haldur Ilko Mitnitšuk rääkimas Tartus nõusse hiljem samuti kriminaalkorras karistada saanud Edvikat. Teisel pildil on Edvika pärast Tallinnas ilusalongi külastamist ootamas pingil enda pangakontorisse laenutehingule sõidutamist. Foto: Kohtutoimik

Rahvusvahelist arvutikelmust uurinud majanduspolitseile hakkas 2012. aasta hiliskevadel silma selle väidetava autori ja tema tuttavate kahtlane käitumismuster – noored mehed armastasid suhelda asotsiaalsete elukommetega või kerge puudega inimestega. Nii päevast päeva.

Nagu arvata võis, polnud sellise käitumise taga mitte ligimesearmastus, vaid tavaline saamahimu. Nii sattus politsei peale kelmidele, kes olid parajasti korraldamas Eesti viimase aja suurimat kiirlaenurallit.

«Iga üksikjuhtumi põhjal poleks politsei selle asja sisuni jõudnud,» tunnistab keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude talituse juht Janek Maasik.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles