Sisukord
Arvamus
Postimees

Urmas Sutrop: Venemaa käivitab eestikeelse propaganda

3 min lugemist
Urmas Sutrop. FOTO: Mihkel Maripuu

Kui seni muretsesime eelkõige selle pärast, kuidas meie venekeelsed kaasmaalased paremini meie inforuumiga siduda, siis nüüd peame hakkama mõtlema ka sellele, kuidas mitte kaotada eesti keele kõnelejaid Vene propaganda mõjusfääri, kirjutab keeleteadlane Urmas Sutrop.

Tellijale Tellijale

Mõne aja eest lugesime uudist, et Vene riiklik meediakanal, täisnimega Rahvusvaheline Informatsiooniagentuur Rossija Segodnja, plaanib oma esinduse avada ka Tallinnas. Nüüd on selle agentuuri plaanid saanud selgemaks. Meediaagentuur teatas äsja, et välisriikides hakatakse tegutsema brändinimega Sputnik, kuna see on nii romantiline kui ka nostalgiline ja tuntud sõna. Venemaal jäädakse tegutsema RIA Novosti nimega.

Keskus peab end nõukogude propaganda jätkajaks. Kui parimatel aegadel suudeti eetrisse anda 300 tundi võõrkeelseid saateid päevas, siis nüüd on kavas 800 tundi raadiosaateid ööpäevas. Agentuuri juhtkond tunnistab, et nõukogudeaegsed tublid töötajad ei teadnud täpselt detaile, mis kohalikke elanikke huvitavad. Seepärast avatakse esindused kolmekümnes riigis, et uudiseid paremini lokaliseerida. Riigid on jagatud regioonidesse. Tallinna, Riia ja Vilniuse esindus kuulub endise Nõukogude Liidu regiooni. Ilmselt on sellise jaotuse eesmärgiks ühelt poolt leida rahulolematuid lollikesi, kes nõukogude aega taga igatsevad, ja teiselt poolt näidata, et Venemaa ei tunnista Eesti, Läti ja Leedu kuulumist vabade rahvaste perre. Lähtutakse kinnismõttest, et üles on ehitatud paljurahvuseline tsivilisatsioon, mis nende arvates asub ka Venemaa ümber.

14.08.2020 15.11.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto