R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pühendame Pelgulinna vabale ajale

Facebook
Comments
Kohaliku elaniku jaoks on lõunapäikeselisesse hoovi rajatud terrassimaastik, mis loob eraldatud soppe erinevateks tegevusteks – 
võib pidada piknikku, grillipidu või päevitada terrassil.
Kohaliku elaniku jaoks on lõunapäikeselisesse hoovi rajatud terrassimaastik, mis loob eraldatud soppe erinevateks tegevusteks – võib pidada piknikku, grillipidu või päevitada terrassil. Foto: Must

Tallinna-tüüpi maja, nagu ka jutuks tulev eksemplar, on silmapaistva kivitrepikojaga puitelamu, milliseid ehitati 20. sajandi esimeses pooles palju just pealinna erinevatesse asumitesse – valdavalt Kadriorgu, Kalamajja ja Pelgulinna.

Hoone ja aed Pelgulinnas peidab endas suurt potentsiaali olla veelgi mõjusam piirkonna atraktor. Antud hoone paikneb Pelgulinna jaoks olulise Ristiku tee ääres ja mitte kaugel Telliskivi tänavast – seega üsna olulises sõlmpunktis.

Ühtlasi on vanalinn vaid 10-minutilise jalutuskäigu kaugusel. Hoone hetkel tühjad keldrikorruse äripinnad ootavad toimivat ideed. Kinnistu väikese kasutusega aed on imelise lõunapäikesega, hoonestusest vabas nurgas, mis võimaldab maastikukujunduslike võtetega aed uuesti lahti mõtestada.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles