Sisukord
Tänane leht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Suurim maksuprobleem

4 min lugemist
Ardo Ojasalu FOTO: Toomas Huik / Postimees

Eesti maksusüsteem on majandusliku mõju poolest üles ehitatud väga kitsale baasile – see koormab rängalt töösuhet ja jätab kapitalitulud suurema tähelepanuta, kirjutab endine maksuameti peadirektor Ardo Ojasalu.

Tellijale

Meie maksusüsteemi eest vastutavad ametnikud ja poliitikud armastavad rõhutada, et Eesti maksusüsteemi ligitõmbavus peitub lihtsuses ja eranditeta laias maksubaasis, mis võimaldab rakendada madalaid maksumäärasid. Kehtivate maksude kohta on see peaaegu et õige. Probleem aga on selles, et Eesti maksusüsteem on majandusliku mõju poolest üles ehitatud väga kitsale baasile – see koormab rängalt töösuhet ja jätab kapitalitulud suurema tähelepanuta.

Töö on maksustatud tulumaksu, sotsiaalmaksu, töötuskindlustuse ja enamikul juhtudel ka pensionikindlustuse II samba sissemaksega. Kui lepinguline palk on 1000 eurot, siis töötaja saab kätte 789 ja tööandja maksab lisaks makse 340 eurot, maksukiil kokku on 551 eurot.  Palgafondist 1340 eurot on see 41 protsenti, lepingulisest töötasust arvestades aga 55 protsenti.

15.11.2014 18.11.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto