P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Koha restorani moodi

Britt Rosen
Facebook
Comments
Hingega asja juures: Leib Resto ja Aia peakokk Kristo Malm.
Hingega asja juures: Leib Resto ja Aia peakokk Kristo Malm. Foto: Sander Ilvest

Arter stardib retseptiseeriaga, kus Eesti 50 parima restorani nimistu esikümne kokad jagavad lugejatega mõnd oma toiduretsepti. Alustame kümnendast, Leib Resto ja Aiast ning selle peakokast Kristo Malmist.

Leib Resto ja Aed on üks neid söögikohti, mille köögis on au sees Eesti juured ja kohalik põhitooraine. Seal hinnatakse lihtsaid kooslusi, mitte taldriku paljude maitsetega ülekoormamist. Ka toiduga sobituv veini- ja õllekaart on klass omaette, sest selle on kokku pannud üks Eesti paremaid sommeljeesid, Kristjan Peäske – üks restorani omanikest.

Oma kümnenda kohaga tänavuses restoranide edetabelis on selle peakokk Kristo Malm igati rahul. «Olime isegi koha võrra kõrgemal kui läinud aastal,» ütleb varem ka Pädaste mõisa ning Londoni ja Rootsi restoranide köögis tegutsenud mees õdusa õhustikuga restoranitoas.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles