Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Küsimused

1. Eesti kultuurielus on üheks märkimisväärseks sündmuseks Tartus toimuv kaasaegse kunsti festival ART IST KUKU NU UT. Millest selline nimi?

2. Leedu suursaadik Eestis Juozas Bernatonis on nimetanud kolm asja, mis Leedus on ja Eestis ei ole ning mis võiksid meelitada eestlasi Leedumaad kaema sõitma. Mis asjad need on?

3. Austraalia edelaosas Recherche’i saarestiku suurimal saarel Middle Islandil asuv Hillieri järv on Austraalia üks tuntumaid loodusobjekte. Mis teeb selle järve eriliseks?

4. Kes USA presidentidest on ainsana olnud ametis kaks valitsusaega, kuid mitte järjest?

5. 70 aastat tagasi hakkas ilmuma Õhtuleht. Tänapäevastel lehtedel ei ole kõigil päises motot või deviisi, kuid vanasti oli selline asi kohustuslik igal ajalehel. Mis oli Õhtulehe esimeste numbrite deviisiks?

Vastused:

1. Tegemist on sõnades «Tartu kunstikuu» leiduvate tähtede meelevaldse ümberpaigutusega. Nimi pidavat andma märku festivali tavatust loomingulisusest.

2. Liikuvad liivadüünid, merevaik ja Leedu linnad, mis Eesti linnadest erinevad selle poolest, et need on rajanud leedulased ise, mitte võõrvalitsejad.

3. Roosa vesi.

4. Stephen Grover Cleveland oli USA 22. ja 24. president vastavalt aastatel 1885–1889 ja 1893–1897.

5. «Surm saksa okupantidele».

18.11.2014 20.11.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto