Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

mälumäng

Küsimused

1. Maailma suurim hüdroelektrijaam Kolme Kuristiku tamm tegutseb Hiinas Jangtse jõel. Euroopa suurim on Volga hüdroelektrijaam Volga jõel. Milline on Eesti suurim hüdroelektrijaam? Mis jõel see asub?

2. Krista Meri võitis hiljuti Lõuna-Aafrika Vabariigis järjekordse maailmameistri tiitli, olles nüüd juba kolmekordne maailmameister. Mis alal?

3. Selle suure kala nimi ühtib ühe Venemaa linna ja oblastikeskuse nimega. Väidetavalt on tegemist maailma suurima mageveekalaga, kes võib kaaluda ligi poolteist tonni ja kasvada üle viie meetri pikkuseks. Mis kala?

4. Thorbjørn Egneri «Kardemoni linna rahvas ja röövlid» (1955) on mitte ainult Norra, vaid kogu maailmas üks mõjukamaid lasteraamatuid. Mis on kolme heasüdamliku röövli nimed?

5. Seda parkiderohket linna on nimetatud Prantsusmaa aiaks. Linnas on sündinud maailmakirjanduse suurkuju Honoré de Balzac ja asutatud Prantsusmaa Kommunistlik Partei. Väidetavalt räägitakse selles linnas puhtaimat prantsuse keelt. Linna kolmanda piiskopi püha Martini surmapäeva 397. aastal seostatakse algupärase mardipäeva tähistamisega. Mis linn?

Vastused:

1. Linnamäe HEJ Jägala jõel Jõelähtme vallas Harjumaal.

2. Kokteili segamises. Seekordne tiitel tuli vahuveini kategoorias.

3. Kaluuga (Huso dauricus).

4. Kasper, Jesper ja Joonatan.

5. Tours.

19.11.2014 21.11.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto