Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Üks Narva sümbolitest võib minna oksjonile

4 min lugemist
Narva Aleksandri suurkirik on kõige väärtuslikum kogudusele kuuluv objekt. FOTO: Mihkel Maripuu

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Narva Aleksandri koguduse varad on arestitud ja lähevad peagi haamri alla. Kokku on kogudusel 11 hoonestatud ja hoonestamata kinnistut. Lisaks Narva büroohoonetele ja kruntidele lähevad müüki Sininõmme kalmistu ja Vaivara vana kalmistu. On üsna võimatu ette kujutada, mida ühe kalmistuga ette võtta.

Tellijale

Postimees on varem kirjutanud nüüdseks praosti löömise eest ametist tagandatud Villu Jürjost, kelle osalusel kogu see supp kokku keedeti. Probleemid said alguse sellest, et ehitusfirma Eviko laenas kirikukogudusele raha, et kogudus saaks sellesama raha eest ehitusfirmalt ehitustööd tellida. Eviko andis kogudusele raha 2008. aasta lõpus ja 2009. aasta algul, kui ehitusfirmadel enam tööd ei olnud, küll aga võis olla headest aegadest pangakontodele talletunud suur summa vaba raha. Samal ajal haigutas aga varem riigi ja Euroopa Liidu toel käinud kirikuehituse rahastamises auk. Niisiis tahtis Eviko iga hinna eest tööd edasi teha ja oli valmis Jürjole laenama seniks, kuni riigi rahalaevuke kohale jõuab ja augu katab. Aga masu tuli peale ja kiriku taastamine jäigi pooleli. Kiriku ümber toimunu tõttu alustati ka kriminaalasja seoses omastamise ja võltsimisega ning esimene kohtuistung on määratud tuleva aasta juunisse.

19.11.2014 21.11.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto