K, 29.11.2023

Lennuhirmu vastu leidub alkoholist tõhusamaid vahendeid

Liisa Tagel
, välisuudiste toimetaja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: AGE/Scanpix

Riina Luik töötab Euroopa Parlamendi Suurbritannia kontoris avalike suhete, sotsiaalmeedia ja ürituste koordinaatorina ning reisida meeldib talle tegelikult ka vabal ajal. «Proovisin Xanaxit, Xanaxit alkoholiga, igasuguseid ravimeid,» räägib Luik ajast, mil lendamine oli tema jaoks tõeline piin.

«Enne lennukile minemist hakkasin hommikul kell üheksa jooma, et mitte aru saada enda ümber toimuvast. Olen olnud lennates nii purjus, et ei mäleta, kuidas ma lennukist välja sain,» meenutab Luik mõne aasta taguseid aegu, mil teda valdas lennukis halvav hirm, ent ometi lendama pidi.

Luik ei ole üksi ei hirmus lendamise ees ega destruktiivsete vahendite kasutamisel selle vaigistamiseks. MTÜ Peaasjad projektijuht ja kliiniline psühholoog Anna-Kaisa Oidermaa räägib, et lennuhirm on küllalt tavaline ärevushäirete alla kuuluv lihtfoobia.

Facebook
Comments
Tagasi üles