Sisukord
Uudised
Tänane leht
29.09.2020
Dokseriaali autor: laevad lihtsalt ei upu, kui keres pole auku (27) Eesti Kurm: kinnimätsimise püha üritus ei lõpe (14) PM ROOTSIS ⟩ Auk laevakeres – ja senises tões (2) Estonia huku uurimiskomisjoni liige ei usu kokkupõrget laevaga (31) Eesti lühiuudised Parvlaeva Estonia hukku hakatakse uuesti uurima (9) Estonialt pääsenu: kuulsin kriipimist ja nägin laeva kõrval suurt kogu (12) Filmimeeskonda vapustas augu suurus Majandus Suurim puithoonete tootja: see, mis majaturul toimus, oli kõva jama Välismaa USA VALIMISED 2020 ⟩ Maksudega sahkerdamine võib heidutada Trumpi toetajaid (11) Välismaa lühiuudised Mägi-Karabahhis jätkus verevalamine (9) Arvamus Ülle Harju: valupunkt riigikogu peeglis (1) Edward Lucas: vaakumisse langedes (1) Aimar Ventsel: kuhu on kadunud «teie»? (1) Tarmo Soomere: tuleviku võti on elektrijaam minu aias (2) Mait Klaassen: teadlaste ründamine on kohatu Ene-Margit Tiit: seaduste tähendus kriisi ajal Urve Palo: viie miljardi küsimus REGIONAALARENG ⟩ Tiit Kask ja Ain Hinsberg: Eesti turismiregioonid pole pärast koroonaaega enam endised REGIONAALARENG ⟩ Heli Tooman, Marit Piirman ja Gea Kammer: koroonaajastu turismiharidus turismi päästmas REGIONAALARENG ⟩ Karmen Paju: turismikorralduse tasandid tuleb ringi jagada REGIONAALARENG ⟩ Garri Raagmaa: Eestis on turismi arenguks ruumi Kultuur Kui sillerdav vesi võtab hinge Intervjuu ⟩ Märt Avandi tahab teatriga inimesi muuta Sport PM PARIISIS ⟩ Pidu katku ajal: milline näeb välja koroona-ajastu tippvõistlus Euroopa metropolis? Heitealad Eestis: medalid ja suured traditsioonid versus lühike pink Tervis Tervise lühiuudised Neuroloog räägib, mis põhjustel kimbutavad Eesti inimesi peavalud ja kuidas neist võitu saada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Otseülekanne visioonikonverentsilt «Mis on kultuuri väärtus?»

1 min lugemist

Reedel ja laupäeval toimub Haapsalus Eesti Kultuuri Koja korraldatud visioonikonverents «Mis on kultuuri väärtus?». Postimees teeb konverentsilt valikulisi ülekandeid reaalajas ja salvestusi hiljem järelvaatamiseks. 

Konverentsi ellukutsumise põhjus tuleneb soovist kutsuda kokku erinevate elualade ja kultuurivaldkondade inimesed, et ühiselt kuulata, arutleda, mõtiskleda, mis on need minevikulised-olevikulised ja tulevikulised märksõnad meie kultuuriruumis, mille taga on maailmavaated ja hoiakud, mis mõjutavad tänast käitumist ja otsuseid ning sillutavad teed homsele.

Milles väljendub kultuuri väärtustamine ja kuidas on see ajas teisenenud? Kas kõik kultuuriilmingud on isemajandavad? Kuidas saame hoida meie kultuuri tugevana? Kas peaksime tegema ressursinappuse olukorras teadlike valikuid, mida väärtustada, mida mitte? Kuidas ressursse juurde tekitada, mis eelduslikult välistaks selliste valikute tegemise? Kuhu oleme teel, seda nii loojate kui kujundajatena?

Postimees kannab üle: 
Mis on oluline tänases kultuurielus, kas looja saab olla looja?
15:00 - 15:20  Vano Allsalu «Kahe vahel»
15:20 - 15:40  Paul-Erik Rummo «Looja ja teised»
15:40 - 16:00  Toomas Kiho «Kultuur kui kurjus»
16:00 - 16:15  Paus
16:15 - 16:35  Heido Vitsur «Globaliseerumise, raha- ja kultuuriprobleemidest Eestis. Majandus-teaduslik vaade.»
16:35 - 16:55  Aurika Meimre «Eesti-vene kultuur: kelle oma ja kelle väärtus?»
16:55 - 17:45  Arutelu juhib Andrus Raudsalu
17:45 - 18:00  Paus

Kes juhib eesti kultuuri: Mida ja miks rahastada? (arutelu ilma ettekanneteta)
18:00 - 18:50  Arutlevad: Tiina Tammetalu, Marika Tuusis, Martin Bristol, Mart Meri, Evelyn Müürsepp, Tauno Võhmar, Kadri Tali. Arutelu juhib Signe Kivi.
18:50 - 19:00  Konverentsi esimese päeva kokkuvõte, Martin Aadamsoo (Eesti Kultuuri Koda)
Seotud lood
28.09.2020 29.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto