K, 8.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Tõnis Poom
, Postimees
Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused

1. Selle maineka ülikooli asutas 1754. aastal Suurbritannia ja Iirimaa kuningas George II. Ülikoolist on võrsunud enam kui 70 Nobeli auhinna laureaati. Seal õppinute hulgas on Ameerika Ühendriikide presidendid Theodore Roosevelt, Franklin Delano Roosevelt, Dwight David Eisenhower ja Barack Hussein Obama, meie oma president Toomas Hendrik Ilves, Gruusia endine president Mihheil Saakašvili, samuti kurikuulus serblane Radovan Karadžić jpt tuntud inimesi. Millisest ülikoolist on jutt? Kool oli esimene õppeasutus Ameerika Ühendriikides, mis andis meditsiinidoktori kraadi.

2. Mitu keelt on mandoliinil?

3. Haapsalu promenaadile on püstitatud Haapsalus sündinud Anna Hedwig Bülli auks ja mälestuseks armeenia ristikivi hatškar. Millega teenis see tubli naine armeenlaste lugupidamise ja armastuse?

4. Kui Õhtuleht 70 aastat tagasi asutati, hakkas seal osakonnajuhatajana tööle ka male suurmeister Paul Keres. Mis osakonda ta juhatas?

5. Millise ühise nimetuse alla võib liigitada stiletod, muulad ja espadrillid?

Vastused:

1. Columbia ülikool New Yorgi linnas (Columbia University in the City of New York).

2. Kaheksa, täpsemalt neli paari.

3. Anna Hedwig Büll tegutses 1915. aastal Türgi genotsiidi ajal misjonärina Lähis-Idas ja aitas päästa tuhandeid armeenlasi.

4. Maleosakonda.

5. Naiste jalanõud.

Tagasi üles