T, 31.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ukraina-vastane omakaitse läheb Vene riigi palgale

Ukraina-vastane omakaitse läheb Vene riigi palgale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ohvitserimundris ja papaahaga omakaitse staabiülem Mihhail Balandin (paremalt teine) koos valves olnud omakaitse liikmetega oma Simferopolis asuva staabi ees.
Ohvitserimundris ja papaahaga omakaitse staabiülem Mihhail Balandin (paremalt teine) koos valves olnud omakaitse liikmetega oma Simferopolis asuva staabi ees. Foto: Jaanus Piirsalu

Igal hommikul kell kaheksa koguneb Krimmi pealinna Simferopoli peaväljakule Lenini valvsa pilgu all rohkesti laigulises mundris valdavalt keskealisi mehi. See ei tähenda, et Krimmis oleks pärast kevadist liitmist Venemaaga endiselt rahutu. Lenini väljakul peavad oma igahommikust kogunemist kohaliku omakaitse patrullid ja valvetoimkonnad.

Õhkkond on vaba, mingit rivistust ei toimu. Omakaitse ülemad käivad mõnekümne kokkutulnu hulgas ringi ja räägivad meestega. Ilmselt jagavad ülesandeid, sest peagi lahkuvad mehed väikeste salkade kaupa sihikindlal sammul väljakult.

«Meil on narjadʼis (toimkonnas – toim) kolm kuni kümme meest,» räägib mulle omakaitse staabiülem Mihhail Balandin (44). «Patrullid käivad tänavatel kaheksa tunni kaupa, aga valvepostid seisavad ametiasutuste juures 12- või 24-tunniste vahetustega.»

Märksõnad
Tagasi üles