T, 31.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Omakaitse hakkab patrioote kasvatama

Omakaitse hakkab patrioote kasvatama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Uuest aastast läheb Krimmi omakaitse täielikult riigi ülalpidamisele, neist saab riiklik asutus.

«Meestega tehakse professionaalsed lepingud, nad saavad professionaalse väljaõppe ja sotsiaalsed garantiid,» räägib omakaitse staabiülem Mihhail Balandin. «Reamees hakkab meil saama suurusjärgus 20 000 rubla (350 eurot) kuus.» Krimmis on see veidi üle keskmise palga.

Praegu käivad omakaitse liikmed korda valvamas vabatahtlikult ja saavad selle eest päevas kompensatsiooni 300 rubla (5,5 eurot) ümber. See raha tuleb sponsoritelt.

Riiklik staatus ei anna omakaitsele siiski õigust relva kanda. Jääb, nagu on: kumminuiad, soomusvestid ja pisargaas. «Tulirelvi meie varustuses pole olnud ega tule ka,» lubab Balandin. «Seni pole õnneks olnud ka ühtegi juhtumit, et keegi oleks üritanud meid rünnata.»

Riikliku struktuurina tahab Krimmi omakaitse hakata tegelema ka noorte patriootliku kasvatamisega koostöös vene õigeusu kirikuga. «Noorte õige kasvatamine on väga unarusse jäetud,» muretseb Balandin.

Tagasi üles