Sisukord
Äriuudised
Postimees
25.11.2014
Eesti Tabatati 75 protsenti röövlitest Sõbramehed kavandasid aasta suurröövi tagakülg Pealtnägijad jälitasid röövlipaari Ämari lennubaasis peetakse jumalateenistus male Horoskoop Röövlijõuk uimastas seksihuvilisi palju õnne mälumäng Esikülg Kohus tunnistas riigi suutmatust võimaldada isal oma lapsega kohtuda Eesti Energia nõukogu liikme oponent sai tabamuse kõhtu Eesti lühiuudised dilbert Kaitsevägi: Rõivase puhul ei räägitud poliitreklaamist EELK päästis kiriku asemel äriprojekti Majandus Välismaalastele kuuluvate ettevõtete arv Eestis väheneb Majanduse lühiuudised Euroopa pangandusliit on käivitunud Eesti Energia nõukogu liikme oponent sai tabamuse kõhtu Välismaa Rootsi kaitseminister allveelaeva omanikku nimepidi ei nimetanud Türgi soovib Süüria võimu kukutamist Arvamus Kõva sõna Postimees 1910. aastal Nils Niitra: firma, mitte kirik Päeva karikatuur Juhtkiri: abi õpilasele, mitte kohustus süsteemile Sass Henno: jõuga vägivalla vastu Avo-Rein Tereping: kas lasterikkus on puue? Hardo Pajula: Stepi-Sinuhe Artur Mas: Miks ei saa Kataloonia hääletada? Kultuur Seni on kõik hästi Sport Spordi lühiuudised Kelly Sildarule avati uks staaride maailma Tiheda mängugraafikuga Kalev on hädas mängude kattumisega Kolmetunnised trennid hirmutasid kuubalased Toobali koduklubist minema Tallinn Vandaalid ei väsi Tallinna lühiuudised Tarbija Soomlased tulevad uute tahvelarvutitega Arter Kelly Sildaru teel olümpiavõitjaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Välismaalastele kuuluvate ettevõtete arv Eestis väheneb

2 min lugemist
Eestlastele kuulub üha rohkem ja välismaalastele üha vähem firmasid. FOTO: Graafik: PM

Samal ajal kui eestlased asutavad igal aastal üha rohkem ettevõtteid, hakkas alates eelmisest aastast välismaalaste enamusosalustega firmade arv vähenema. Kokku kuivab nii registreeritud välisfirmade kui ka tegutsevate ja makse maksvate ettevõtete hulk.

Tellijale Tellijale

Eelmisel aastal tegutses Eestis maksuameti andmetel 52 758 ettevõtet, milles eestlaste osalus ületas 50 protsenti aktsiatest või osakutest, mis oli rohkem kui 2200 firmat rohkem kui aasta varem. Samal ajal kahanes välismaalastele kuuluvat tegutsevate ettevõtete arv ligi 350 võrra, 3293ni.

«Kindlalt võib öelda, et ettevõtted ei lahku Eestist, sest usaldus siinse majanduse vastu on suurem kui euroalas keskmiselt,» ütles konjunktuuriinstituudi direktor Marje Josing. «Samal ajal on usaldus Soome majanduse vastu langenud, olles euroalas üks väiksemaid. Sellise trendi jätkumine võib hakata tooma Eestisse neid Soome ettevõtjaid, kes loodavad siin leida kulude kokkuhoidu.»

24.11.2014 26.11.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto