Sisukord
Välismaa
Postimees
25.11.2014
Eesti Tabatati 75 protsenti röövlitest Sõbramehed kavandasid aasta suurröövi tagakülg Pealtnägijad jälitasid röövlipaari Ämari lennubaasis peetakse jumalateenistus male Horoskoop Röövlijõuk uimastas seksihuvilisi palju õnne mälumäng Esikülg Kohus tunnistas riigi suutmatust võimaldada isal oma lapsega kohtuda Eesti Energia nõukogu liikme oponent sai tabamuse kõhtu Eesti lühiuudised dilbert Kaitsevägi: Rõivase puhul ei räägitud poliitreklaamist EELK päästis kiriku asemel äriprojekti Majandus Välismaalastele kuuluvate ettevõtete arv Eestis väheneb Majanduse lühiuudised Euroopa pangandusliit on käivitunud Eesti Energia nõukogu liikme oponent sai tabamuse kõhtu Välismaa Rootsi kaitseminister allveelaeva omanikku nimepidi ei nimetanud Türgi soovib Süüria võimu kukutamist Arvamus Kõva sõna Postimees 1910. aastal Nils Niitra: firma, mitte kirik Päeva karikatuur Juhtkiri: abi õpilasele, mitte kohustus süsteemile Sass Henno: jõuga vägivalla vastu Avo-Rein Tereping: kas lasterikkus on puue? Hardo Pajula: Stepi-Sinuhe Artur Mas: Miks ei saa Kataloonia hääletada? Kultuur Seni on kõik hästi Sport Spordi lühiuudised Kelly Sildarule avati uks staaride maailma Tiheda mängugraafikuga Kalev on hädas mängude kattumisega Kolmetunnised trennid hirmutasid kuubalased Toobali koduklubist minema Tallinn Vandaalid ei väsi Tallinna lühiuudised Tarbija Soomlased tulevad uute tahvelarvutitega Arter Kelly Sildaru teel olümpiavõitjaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Türgi soovib Süüria võimu kukutamist

3 min lugemist
Süüriast Kobanest pärit kurdi põgenikud sel nädalavahetusel Türgi piirilinnas tühjas koolimajas. FOTO: Reuters/ScanPix

Veel neli aastat tagasi osutati Türgi-Süüria suhetele kui regionaalse koostöö musternäidisele muidu pingelises Lähis-Idas. Kahe riigi edukast koostööst nii majanduse, julgeoleku kui ka kultuuri alal annavad tunnistust enam kui 60 kahepoolset lepingut.

Tellijale Tellijale

Suhete jahenemine sai alguse araabia kevadest, mistõttu puhkes Süürias senini vältav kodusõda. Praegu nõuab Süüria opositsiooni toetav Türgi omakorda aina häälekamat Damaskuse võimu kukutamist. «Bashar al-Assadi režiim peab olema peamine sihtmärk,» ütles Türgi president Recep Tayyip Erdoğan vastulausena neile, kes näevad regioonis suurema ohuna Süürias ja Iraagis tegutsevat Islamiriiki (IS).

Türgi kuulub ka NATOsse, mistõttu on sealsete sündmuste jälgimine meile tähtis. Sõjategevus on piiri läheduses aegamööda kasvanud. Seetõttu saatsid liitlased 2013. aastal Türgile kuus raketipatareid (Patriot), mis on mõeldud nii õhutõrjeks kui ka toetuseks kaudtule vastu.

24.11.2014 26.11.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto