Sisukord
Eesti
Postimees
25.11.2014
Eesti Tabatati 75 protsenti röövlitest Sõbramehed kavandasid aasta suurröövi tagakülg Pealtnägijad jälitasid röövlipaari Ämari lennubaasis peetakse jumalateenistus male Horoskoop Röövlijõuk uimastas seksihuvilisi palju õnne mälumäng Esikülg Kohus tunnistas riigi suutmatust võimaldada isal oma lapsega kohtuda Eesti Energia nõukogu liikme oponent sai tabamuse kõhtu Eesti lühiuudised dilbert Kaitsevägi: Rõivase puhul ei räägitud poliitreklaamist EELK päästis kiriku asemel äriprojekti Majandus Välismaalastele kuuluvate ettevõtete arv Eestis väheneb Majanduse lühiuudised Euroopa pangandusliit on käivitunud Eesti Energia nõukogu liikme oponent sai tabamuse kõhtu Välismaa Rootsi kaitseminister allveelaeva omanikku nimepidi ei nimetanud Türgi soovib Süüria võimu kukutamist Arvamus Kõva sõna Postimees 1910. aastal Nils Niitra: firma, mitte kirik Päeva karikatuur Juhtkiri: abi õpilasele, mitte kohustus süsteemile Sass Henno: jõuga vägivalla vastu Avo-Rein Tereping: kas lasterikkus on puue? Hardo Pajula: Stepi-Sinuhe Artur Mas: Miks ei saa Kataloonia hääletada? Kultuur Seni on kõik hästi Sport Spordi lühiuudised Kelly Sildarule avati uks staaride maailma Tiheda mängugraafikuga Kalev on hädas mängude kattumisega Kolmetunnised trennid hirmutasid kuubalased Toobali koduklubist minema Tallinn Vandaalid ei väsi Tallinna lühiuudised Tarbija Soomlased tulevad uute tahvelarvutitega Arter Kelly Sildaru teel olümpiavõitjaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ministeerium kaalub koolikohustuse pikendamist

2 min lugemist
Et meie haridusse tuleb muudatusi, sellest andis aimu haridus- ja teadusministri Jevgeni Ossinovski tänavuse kooliaasta alguses peetud pressikonverents. FOTO: Sander Ilvest

Praegu on kohustuslik vaid põhihariduse omandamine. Kui aga õpilane on saanud 17-aastaseks, ent pole suutnud põhikooli ära lõpetada, siis ei ole haridusasutusel enam kohustust teda koolis hoida.

Tellijale Tellijale

Mullu oli 25-64-aastaste seas erialase hariduseta inimeste osakaal 29,6 protsenti ehk kokku üle 200 000 inimese. Probleem on ka suur väljalangemus kutsekoolides, kus keskmiselt 20 protsenti õpilastest katkestab õpingud.

Sotsiaaldemokraadist haridus- ja teadusministri Jevgeni Ossinovski seisukoht on, et probleemile tooks leevenduse see, kui pikendada koolikohustust. Üks võimalus oleks pikendada koolikohustust aasta võrra ehk kuni täisealiseks saamiseni. See tähendab, et alla 18-aastane õpilane, kes on lõpetanud põhikooli, peab astuma kutsekooli või gümnaasiumisse.

24.11.2014 26.11.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto