Sisukord
Eesti
Postimees
25.11.2014
Eesti Tabatati 75 protsenti röövlitest Sõbramehed kavandasid aasta suurröövi tagakülg Pealtnägijad jälitasid röövlipaari Ämari lennubaasis peetakse jumalateenistus male Horoskoop Röövlijõuk uimastas seksihuvilisi palju õnne mälumäng Esikülg Kohus tunnistas riigi suutmatust võimaldada isal oma lapsega kohtuda Eesti Energia nõukogu liikme oponent sai tabamuse kõhtu Eesti lühiuudised dilbert Kaitsevägi: Rõivase puhul ei räägitud poliitreklaamist EELK päästis kiriku asemel äriprojekti Majandus Välismaalastele kuuluvate ettevõtete arv Eestis väheneb Majanduse lühiuudised Euroopa pangandusliit on käivitunud Eesti Energia nõukogu liikme oponent sai tabamuse kõhtu Välismaa Rootsi kaitseminister allveelaeva omanikku nimepidi ei nimetanud Türgi soovib Süüria võimu kukutamist Arvamus Kõva sõna Postimees 1910. aastal Nils Niitra: firma, mitte kirik Päeva karikatuur Juhtkiri: abi õpilasele, mitte kohustus süsteemile Sass Henno: jõuga vägivalla vastu Avo-Rein Tereping: kas lasterikkus on puue? Hardo Pajula: Stepi-Sinuhe Artur Mas: Miks ei saa Kataloonia hääletada? Kultuur Seni on kõik hästi Sport Spordi lühiuudised Kelly Sildarule avati uks staaride maailma Tiheda mängugraafikuga Kalev on hädas mängude kattumisega Kolmetunnised trennid hirmutasid kuubalased Toobali koduklubist minema Tallinn Vandaalid ei väsi Tallinna lühiuudised Tarbija Soomlased tulevad uute tahvelarvutitega Arter Kelly Sildaru teel olümpiavõitjaks Meelelahutus Koomiks Sudoku

mälumäng

1 min lugemist

Küsimused

1. Tänavu 12. oktoobril Tallinnas Lilleküla staadionil toimunud Eesti-Inglismaa jalgpallikohtumisel oli ka üks aukülaline, kellele enne mängu algust anti Eesti Jalgpalli Liidu teenetemärk. Kes oli see omaaegne sporditäht?

2. Nordea saal on Eesti suurim kontserdisaal. Mitu istekohta seal on?

3. Alates 1605. aastast peetakse Suurbritannias igal aastal 5. novembril suurt pidu – parlamendi ja kuninga pääsemise päeva ehk Guy Fawkesi päeva –, kus põletatakse selle mehe kujusid. Nn püssirohu vandenõu lõppes tookord õnnelikult ja nii James I kui parlament jäid ellu. Siiski püütakse praegugi vältida parlamendi hooaja algust 5. novembril. Lisaks kuninganna kõnele parlamendi avamisel on Briti parlamendil veel üks traditsioon ja see on just 1605. aasta 5. novembrist pärit. Mis traditsioon?

4. Kinolinal on teda kehastanud Karel Noll, Heinrich Wilhelm (Heinz) Rühmann, Rudolf Hrušínský jt. Menukaimaks on peetud Fritz Muliari (Friedrich Ludwig Stand) rollikäsitlust. Huvitav fakt on see, et filmis, kus küsitavat tegelast kehastas Rühmann, mängis Muliar Vene sõdurit. Millisest rollist on jutt?

5. Ameerika Ühendriikide kõige põhjapoolsem kannab Wiley Posti ja Will Rogersi nime. Mis see on?

Vastused:

1. Ott Mõtsnik, Eesti läbi aegade üks parimaid jalgpallureid.

2. 1829.

3. Otsitakse läbi Westminsteri kelder, et seal ei oleks püssirohutünne ega nende valvurit Guy Fawkesi.

4. Josef Švejk.

5. Lennujaam Barrow’ linnas Alaska osariigis (Wiley Post – Will Rogers Memorial Airport).

Seotud lood
    24.11.2014 26.11.2014
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto