Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

mälumäng

Küsimused

1. Tänavu 12. oktoobril Tallinnas Lilleküla staadionil toimunud Eesti-Inglismaa jalgpallikohtumisel oli ka üks aukülaline, kellele enne mängu algust anti Eesti Jalgpalli Liidu teenetemärk. Kes oli see omaaegne sporditäht?

2. Nordea saal on Eesti suurim kontserdisaal. Mitu istekohta seal on?

3. Alates 1605. aastast peetakse Suurbritannias igal aastal 5. novembril suurt pidu – parlamendi ja kuninga pääsemise päeva ehk Guy Fawkesi päeva –, kus põletatakse selle mehe kujusid. Nn püssirohu vandenõu lõppes tookord õnnelikult ja nii James I kui parlament jäid ellu. Siiski püütakse praegugi vältida parlamendi hooaja algust 5. novembril. Lisaks kuninganna kõnele parlamendi avamisel on Briti parlamendil veel üks traditsioon ja see on just 1605. aasta 5. novembrist pärit. Mis traditsioon?

4. Kinolinal on teda kehastanud Karel Noll, Heinrich Wilhelm (Heinz) Rühmann, Rudolf Hrušínský jt. Menukaimaks on peetud Fritz Muliari (Friedrich Ludwig Stand) rollikäsitlust. Huvitav fakt on see, et filmis, kus küsitavat tegelast kehastas Rühmann, mängis Muliar Vene sõdurit. Millisest rollist on jutt?

5. Ameerika Ühendriikide kõige põhjapoolsem kannab Wiley Posti ja Will Rogersi nime. Mis see on?

Vastused:

1. Ott Mõtsnik, Eesti läbi aegade üks parimaid jalgpallureid.

2. 1829.

3. Otsitakse läbi Westminsteri kelder, et seal ei oleks püssirohutünne ega nende valvurit Guy Fawkesi.

4. Josef Švejk.

5. Lennujaam Barrow’ linnas Alaska osariigis (Wiley Post – Will Rogers Memorial Airport).

24.11.2014 26.11.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto