Sisukord
Tallinn
Tänane leht

Kahte «kuldse ringi» omavalitsust ähvardab halvimal juhul saneerimine

2 min lugemist
Keila linnapea Enno Fels. FOTO: Raivo Tiikmaa

Rahandusministeerium alustas hiljuti kaks aastat järjest piirmääradest suuremates võlgades olnud kuue omavalitsuse suhtes korrigeerimismenetlust, mis näeb ette võlgade vähendamist. Menetlust alustati ka Tallinna ümbritseva kuldse ringi rikaste omavalitsuste Keila ja Viimsi osas.

Tellijale Tellijale

Rahandusministeerium on teinud märgukirja Keila linnale ja Viimsi vallale, et nad lähtuksid 2015-2018 aasta eelarvestrateegia koostamisel sellest, et laenukoormus mahuks nelja aasta pärast lubatud piiridesse. Kui omavalitsused nelja aasta jooksul antud ülesandega hakkama ei saa, siis ootab neid ees saneerimismenetlus.

Saneerimismenetluse ajal aitavad riigi esindajad kulusid kokku tõmmata või muul moel omavalitsusel järje peale saada. Sellist menetlust on kriisi ajal algatatud kaheteistkümnel korral kolme valla suhtes. Ettevõtte kombel pankrotti vald minna ei saa, küll aga võtavad eelarve koostamisest saneerimise käigus osa rahandusministeeriumi ametnikud, kes pigistavad vajadusel kasvõi kivist vee välja, et laenusummat vähendada.

25.11.2014 27.11.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto