E, 20.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Tõnis Poom
, Postimees
Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused

1. Diogenese sünnilinna ja aastatel 183–70 eKr ka Pontose riigi pealinnaks olnud suure kaubalinna lähedal toimus 1853. aasta novembri lõpus merelahing, mis oli üks viimaseid suuri lahinguid purjelaevade ajaloos. Vene laevastik admiral Pavel Nahhimovi juhtimisel lõi Türgi laevastikku. Lahingust sai üks ajendeid järgmisel aastal alanud Krimmi sõjale, mis Venemaale enam edukas ei olnud. Mis linna lähedal lahing toimus?

2. Mõlemad abikaasad on suurmeistrid, kusjuures naine pälvis kõrge tunnustuse mehest aasta hiljem, 1966. aastal. Mees on võitnud Eesti meistrivõistlustelt 20 medalit, naine 29 medalit. Lisaks on naine võitnud hõbemedali nii Euroopa kui ka maailmameistrivõistlustelt, Nõukogude Liidu meistrivõistlustelt koguni 23 medalit ning tulnud ka Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste võitjaks. Kes moodustavad selle sportliku paari?

3. Kui Eesti metsade levinuim puu on mänd, siis mis puu on levinuim Saksamaal?

4. Tallinna Tehnikaülikoolil on oma maskott – Igavene Üliõpilane –, kellel on ka nimi. Tema kuju avati 2008. aastal ülikooli peahoone ees kõrgkooli 90. sünnipäevaks. Mis on maskoti nimi?

5. 21. märtsil 2013 pääses üks omapärane inimkett Guinnessi rekordite raamatusse Poolas, kus ketis seisis vaid 311 inimest. Mille poolest oli see kett rekordikõlblik?

Vastused:

1. Sinope.

2. Laskesportlane Jüri Talu ja lauatennisist Signe Paisjärv (a-st 1968 Talu).

3. Kuusk.

4. Juulius.

5. Ketis seisti pikkuse järjekorras. Sündmus toimus Serocki linnas BGZ Banki iga-aastasel konverentsil.

Tagasi üles